התלבטות לגבי המשך קשר

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

כמה נקודות למחשבה

הודעהעל ידי דורית כהן » 14 אוקטובר 2020, 08:21

בדוי יקר, נדמה לי שמה שתיארת לא מספיק על מנת להתמסד. חסר כאן משהו בסיסי - רגש האהבה. מערכת היחסים שלכם עוד לא בת שנה, ולמעשה יש כאן את כל הנתונים לכך שזה כן יתפתח עם הזמן לאהבה. אבל זה לא קרה. יש המון מקרים הפוכים. אתה מתאהב במישהי בהתחלה, רואה רק את הצדדים החיוביים בה ומתעלם מן השאר. אבל עם הזמן האהבה אכן מתמעטת או נעלמת בגלל שהחסרונות מתחילים להשפיע. במקרה הזה - מכיוון שלא התאהבת, יכולת בקלות לראות את כל התכונות שלה ולראות עד כמה היא מתאימה לך בהיבטים שונים שחשובים לך. יכול להיות שאולי אתה שכנעת את עצמך שכאן אהבה לא תהיה? כי אתה מכיר את עצמך - איך אתה בד"כ מתאהב, וזה לא כמו שקורה כאן. לידיעתך - יש אהבות שמגיעות אחרי הרבה זמן, אם נותנים להן צ'אנס. אבל יש גם מקרים שמתחתנים כי כבר מאוחר, כמו בגיל שלך, ומתפשרים, ובהמשך בגלל שחסר כל כך רגש האהבה - מגיעים להתאהב במישהי אחרת ולהיות על סף בגידה. או חיפוש מתמיד אחר ריגוש בחוץ. 
שורה תחתונה - אלו החיים שלך. תבדוק עם עצמך שמא אתה חסום עם התפיסה שבמצב הזה לא יכולה להתפתח אהבה, ותראה אם אתה יכול להיפתח לאפשרות הזאת, שזה יקרה עם הזמן. במידה ואתה מרגיש שאתה מתעניין יותר מדי באחרות ומחפש להתאהב - זה סימן שאתה לא במקום הנכון.
נקודה אחרת למחשבה - לבדוק את עצמך עד כמה אתה באמת רוצה ובשל ומוכן להתמסד. יתכן שיש לך איזה פחד לא מודע מפני התמסדות והתקבעות, וכאשר סוף סוף מצאת בחורה שווה ומתאימה  - משהו בך מונע ממך להתאהב בה וכך זה משרת את הפחד שלך מהתמסדות. זוהי כמובן רק השערה נוספת שכדאי לך לבחון אותה, שמא אתה מפספס כאן בת זוג רצינית כי אינך מספיק קשוב לפחדים שלך מפני התמסדות. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580התלבטות לגבי המשך קשר בדוי
08 אוקטובר 2020, 14:00
כמה נקודות למחשבה דורית כהן
14 אוקטובר 2020, 08:21

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]