בן הזוג מתנהג בצורה לא מכבדת אל ההורים שלי

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

חוסר בטחון עצמי שמוציא ממנו תוקפנות

הודעהעל ידי דורית כהן » 22 אוקטובר 2020, 02:25

יהלי היקרה, צר לי על המצב המתמשך הזה, שבו תכונת אישיות מסויימת של בעלך גורמת לכל כך הרבה פגיעה בך ובהורים שלך. נשאלת השאלה עד כמה הוא מכיר בכך שיש לו סגנון דיבור פוגעני ומתלהם ומקטין את הזולת? האם מישהו בכלל יכול להגיד לו מילה ולתת לו את הפידבק הזה כך שהוא יקשיב? או שהוא מנפנף ותוקף את כל מי שמעיז להעיר לו?
אני לא מופתעת מכך שהפגיעות הללו משפיעות על הרצון שלך להתקרב אליו ועל האהבה אליו. לי זה ברור שאי אפשר לאהוב מישהו שבאופן קבוע פוגע בך או באהובים שלך - ההורים שלך/ הילדים שלך ובך עצמך.
נדמה לי שהוא רגיש מאד לביקורת. מתקשה לשמוע משהו שלילי על עצמו. זה בדרך כלל "יושב" על תחושת ערך עצמי נמוכה, בטחון עצמי נמוך. ואז כל הערה אודותיו מערערת אותו והוא חייב להדוף אותה בכל הכוח שלו. 
לכן אולי הדרך לדבר איתו היא לא להעיר לו ולא לבקר אותו, אלא לשתף אותו ברגשות שלך. עם פוקוס על עצמך. אני חייבת לומר שלדעתי גם כאן הוא עלול להגיב בהדיפה ובתקיפה, אבל אולי משהו בו יתרכך אם תדברי על עצמך מבלי לכעוס עליו. אני מקווה. 
הדבר שאולי יכול לעזור יותר זה להגיע איתו לייעוץ זוגי. יתכן שהוא יהיה מוכן לשמוע פידבק מאיש מקצוע, שהוא יראה בו סמכות מקצועית, ויכיר בבעייה ויהיה מוכן לבדוק את עצמו ולהתחיל לעשות שינויים. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

בן הזוג מתנהג בצורה לא מכבדת אל ההורים שלי יהלי
18 אוקטובר 2020, 10:46
חוסר בטחון עצמי שמוציא ממנו תוקפנות דורית כהן
22 אוקטובר 2020, 02:25

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]