בעיה בזוגיות

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

גם לך אני אומרת: תבדקי את עצמך

הודעהעל ידי דורית כהן » 24 אוקטובר 2020, 05:18

אור יקרה, מן התיאורים שלך אני מסיקה, ראשית, שיש אהבה גדולה, וכי חל שיפור בחלק מן הבעיות. זה סימן טוב! זה שהוא מודע לבעיות שלו זה גם סימן טוב.
כהרגלי, אני רוצה להפנות את תשומת ליבך אל עצמך. לדברים שאת עושה ויכולה לשנות. למשל שאת "באה אליו בטענות": טענות, תלונות, ביקורת אלו צורות תקשורת מאד לא נעימות, שאוטומטית פוגעות בתחושת הערך העצמי ומפעילות אצל הצד השני מנגנוני הגנה עצמית. זה יכול להיות הצדקה עצמית, הסתגרות, או כעס וחיפוש אשמה אצל האחר. יש דרכים מוצלחות יותר איך להגיד דברים מסוג זה ואפשר ללמוד זאת. כמו למשל לבקש שלהבא הוא יעשה כך וכך, או, כמו שהוא הציע לך (בצדק) להסביר את הפגיעה שלך יחד עם אהבה (ובלי להאשים!).
הנושא השני שקשור אליך הוא הציפייה שלך שהוא ידאג לך ויטפל בך. זה לא מציאותי...שניכם בוגרים, הורים לילדה קטנה ובה כן צריך לטפל. וזה כבר מאד תובעני ולא פשוט. יכול להיות שלפני שהיא נולדה הוא יכול היה להיות יותר טיפולי ומגונן כלפייך, אבל כנראה שהוא מרגיש שהוא עושה את המקסימום שהוא יכול, וכאשר את באה בטענות זה מייאש אותו, כי כבר אין לו עוד כוחות.
אם מה שכתבתי לא יעזור לך, כדאי ללכת לייעוץ זוגי ממוקד, שיכול לתת לכם כלי תקשורת טובים. חבל לקלקל את הבסיס הטוב שקיים ולתת לבעיות להיערם ולהצטבר. כעסים ותיסכולים מתיישבים על האהבה וחונקים אותה, כמה חבל!
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

בעיה בזוגיות אור
22 אוקטובר 2020, 05:39
גם לך אני אומרת: תבדקי את עצמך דורית כהן
24 אוקטובר 2020, 05:18
Re: וואוו אנחנו בדיוק באותה סירה מיכל
15 נובמבר 2020, 01:52

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]