בעלי מחפש ריגושים כנראה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

המיקום על "רצף חומרת הבגידות"

הודעהעל ידי דורית כהן » 08 נובמבר 2020, 07:31

הי קלאודיה, בתור יועצת זוגית שנתקלת במקרים הרבה יותר קשים ופוגעים של בגידות, כמו מערכות יחסים עם מאהב/ת שמתמשכות על פני חמש ועשר שנים, אני מקבלת פרופורציה אחרת לגבי עניין "המיקום על הרצף". מצד שני אני מודעת לכך שכל מקרה לגופו, וכי גם כאשר מדובר בהתכתבות זה יכול לעורר כאב גדול, פגיעה והשפלה. יחד עם זאת מכיון שפגשתי זוגות שמצליחים בסופו של דבר להתגבר על בגידות קשות, ולהישאר יחד ואף לשפר את הזוגיות לעומת מה שהיה לפני הבגידה, אני חושבת שהתכתבות מסוג זה היא יחסית אירוע שיותר קל להתגבר עליו, ולהשתמש בו בתור מנוף לתיקון. כמובן שכל מקרה הוא שונה, וכל אדם מגיב לדברים אחרת. וברור שלא כל הזוגות שעברו בגידות קשות מצליחים להתגבר על כך, וחלקם נפרדים. בעיני התכתבות כזאת מעידה על קושי מסויים בזוגיות: חוסר בריגוש, חוסר בחום ואהבה, מרירות וכעסים מודחקים כלפי בן/ בת הזוג, ולעיתים זה בעיקר מרכיב אישיותי של נהנתנות ו/או נרקיסיזם ברמה מסויימת. בכל אופן, מכיוון שזהו אקט פוגע, בעיקר משום שהוא נעשה בסתר ופוגע באמון - חשוב לעשות עם זה משהו, כדי להבין מה גורם לכך ומה ניתן לעשות.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

בעלי מחפש ריגושים כנראה חנה
02 נובמבר 2020, 10:36
זה כל כל פשוט, היא מחפשת שוגר דאדי ברק
02 נובמבר 2020, 13:45
כן לפתוח, לפני שיצטברו נזקים גדולים יותר דורית כהן
07 נובמבר 2020, 06:08
Re: דורית יקרה, אודה על התייחסותך קלאודיה
07 נובמבר 2020, 11:55
המיקום על "רצף חומרת הבגידות" דורית כהן