רוצה יותר רומנטיקה בחיי

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

רק בעזרת חיזוקים חיוביים...

הודעהעל ידי דורית כהן » 10 נובמבר 2020, 13:28

רוצה יותר יקר, אני חושבת שהתכונה הזרומנטית הזאת שקיימת אצלך היא נדירה ונהדרת. גם זה שאתה זקוק למחוות רומנטיות וגם היכולת שלך ליזום ולהעניק לאישתך. ככל הנראה לא שמת לב לכך אצלה בתקופת החיזור אחריה כי היית שקוע בחיזור, לא כן? אבל ככל הנראה דנה צודקת ואין לה את היכולות האלו.
יחד עם זאת, אני לא בעד " לדרוש" זאת. זהו דפוס אישיותי שאפשר לעבוד עליו באיטיות ובהדרגה. מה שעוזר זה הרבה חיזוקים חיוביים כאשר כן קורה משהו אפילו קטנטן בכיוון. למשל אם היא באה לנשק אותך ביוזמתה, תגיד לה כמה זה היה נעים לך. תעצים זאת. אל תתלונן שהיא לא עושה זאת כי תלונות לא רותמות לשינוי אמיתי.
דנה כתבה לך שעליך לקבל ולהשלים עם זה ולא להילחם. אני מסכימה. רק חיזוקים חיוביים כאשר זה כן קורה, והרבה דוגמה אישית. אל תפסיק עם המחוות שלך.
אני מקווה שלא תתפתה לנהל מערכת יחסים חיצונית בגלל החסר הזה. תמשיך "להשקות" את היחסים שלכם גם על ידי המחוות שלך וגם על ידי חיזוקים חיוביים לכל מחווה קטנה שלה. הזמן יעשה את שלו אם כי זה לא ישתווה לעולם להשקעה שלך.
חפש תכונות אחרות שלה שאתה מעריך, ותזכור שאיש אינו מושלם...
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

רוצה יותר רומנטיקה בחיי רוצהיותר
07 נובמבר 2020, 21:43
לך דנה
08 נובמבר 2020, 06:59
Re: רוצהיותא
08 נובמבר 2020, 16:28
Re: יש תקווה:-) דנה
08 נובמבר 2020, 19:42
Re: רוצהיותר