תסכול מריבים

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

ללמוד לריב נכון, לא להיבהל מריבים

הודעהעל ידי דורית כהן » 11 ינואר 2021, 09:09

נועה יקרה, סליחה על העיכוב בתשובה שלי.
בעיני יש כאן שני נושאים שונים: 
1. זה שהוא מאבד שליטה על עצמו, מתפרץ ואומר דברים פוגעים שאחר כך הוא מתחרט עליהם.
2. זה שהוא לא מוכן לדבר מייד אחרי הריב אלא מנתק מגע.

לגבי הנושא הראשון - מאד חשוב שהוא יכיר בכך שזה לא בסדר ויסכים לעבוד על נושא איבוד השליטה. כי זה דפוס מסוכן שעלול גם להתגבר ככל שיש יותר תיסכולים. עכשו אתם זוג צעיר ללא ילדים. כאשר יהיו לכם ילדים, ויהיו אולי בעיות פרנסה וחוסר שינה וחילוקי דעות לגבי חינוך הילדים - הביעות רק יגברו. אם הוא מכיר בבעייה - צריך לחפש טיפול מתאים - או בייעוץ זוגי או בשיטת cbt.

לגבי הנושא השני, אני דווקא מסכימה איתו...כי לדעתי אין טעם בניהול שיחה מייד אחרי ריב. כי שניכם מאד נסערים וטעונים, וכל אחד מכם צריך זמן להרגיע את עצמו ולהתקרר. מה שנכון לעשות זה להתרגל לכך שאם קורה ריב - מתנתקים לכמה שעות ואז חוזרים לשוחח על מה שקרה בצורה יחסית רגועה. גם ההצעה של טוהר היא טובה - להעלות על הכתב דברים. אבל גם את זה אני מציעה לעשות אחרי שמתקררים.

עצם קיומם של ריבים הוא בעיני לא בעייתי. בריבים יוצאים לאור דברים חשובים שלפעמים מטאטאים אותם מתחת לשיטח ולא מעיזים לגעת בהם למרות שחשוב כן לפתוח אותם. מאד חשוב אחרי הריב לעבד את מה שקרה ולהבין יותר לעומק מה חשוב לכל אחד, מה מדאיג ואיך פותרים את הדברים.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

תסכול מריבים נועה
28 דצמבר 2020, 17:08
Re: טוהר
29 דצמבר 2020, 09:37
ללמוד לריב נכון, לא להיבהל מריבים דורית כהן
11 ינואר 2021, 09:09

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]