נישואים טריים

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

שתלטנות ואלימות כלכלית. זקוקים לטיפול זוגי.

הודעהעל ידי דורית כהן » 11 ינואר 2021, 10:11

מהורהרת יקרה, גם אני מוטרדת מן הדברים שכתבת כאן לגבי השתלטנות שלו ולגבי החששות שלך מפניו. נושא השתלטנות קיים אצל המון זוגות, ואפשר לעבוד עליו בטיפול זוגי, כפי ש"סתם" הציעה לך. אני גם מסכימה שכדאי כמה שיותר מהר לפנות לייעוץ זוגי, כי כאשר יגיע התינוק הלחץ יגבר מאד ואז הנטיות של כל אחד מכם מתעצמות. הוא יהיה יותר שתלטני ואת תהיי יותר מפוחדת וכנועה. כמו כן הדפוס הזה גורם להיעלמות האהבה והמשיכה. קשה עד בלתי אפשרי לאהוב או להימשך למישהו שאת פוחדת ממנו. אז אם לא מטפלים בכך במהרה - האהבה שעדיין קיימת במידת מה עלולה להישחק לחלוטין. 
יש כאן גם סממנים של אלימות כלכלית, ולא נכון להתעלם מהם. ברור שמאד לא בריא ולא נכון מצידך להסתיר את הסכומים ולעגל פינות - זה מצדיק את החשדנות שלו בך - אבל זה מדגים את הפחדים שיש לך ממנו. ברגע שזה הרגש הדומיננטי כלפי בן זוגך, זה כמו "לישון עם האוייב". אני לא מאחלת זאת לאף אחד!
שורה תחתונה - ייעוץ זוגי דחוף, כדי לנסות להציל ולשקם ולשנות את מה שניתן, לפני הגעת התינוק לעולם. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

נישואים טריים מהורהרת
09 ינואר 2021, 07:00
Re: למהורהרת היקרה רביטל
09 ינואר 2021, 08:20
Re: מהורהרת
09 ינואר 2021, 08:38
Re: הי מהורהרת סתם
10 ינואר 2021, 09:33
שתלטנות ואלימות כלכלית. זקוקים לטיפול זוגי. דורית כהן