איך להמנע ממשבר?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

תהליך אופייני לאימהות לילדים קטנים

הודעהעל ידי דורית כהן » 21 מרץ 2021, 11:30

יואש היקר, מה שאתה מתאר קורה כמעט לכל הזוגות, עם כל הצער שבדבר.
בייחוד אחרי שהילדים נולדים, והם קטנים ובעצמם זקוקים להמון מגע - הרבה נשים נכנסות לתקופת "חביון" בסקס. זה בא בין היתר מן המקום שהגוף שלהן מפסיק להיות ברשותן. הן כל הזמן צריכות להיענות לצרכי הילדים. להרים, לחבק, ללטף, והן זקוקות לזמן פנוי ולשקט. להרגיש שהן מחזירות בעלות בית על גופן. ואז מגיע בן הזוג וגם הוא מצפה וזקוק למגע ולהתמסרות. אגב, אסתר פרל, פסיכולוגית אמריקאית מפורסמת, כתבה (באומץ) על התקופה הזאת גם שהאישה מקבלת חלק גדול מן הצרכים שלה במגע ארוטי מן הילד הפעוט!

ומכיוון שזה מצב מתמשך , יומיומי וחוזר על עצמו, לא פלא שהאישה רק רוצה שהסקס ייגמר והיא תוכל לקבל את הגוף שלה בחזרה, ולא פלא שהיא מצמצמת ומקצרת את האקט המיני, ונראה גם שהיא "על אוטומט" - כדי להוציא כמה שפחות אנרגיות שחסרות לה גם כך.
אני חושבת שאם אתה יכול להבין זאת ולנהל על כך שיחה, בלי תלונות אלא מתוך סקרנות עד כמה היא מרגישה כפי שתיארתי, או אולי יש עוד דברים שהיא מתקשה להגיד לך (ואולי אפילו לעצמה).
עליך להקשיב לה ולשמוע מה חסר לה, מה יכול לעזור לה, וכמו כן אני מפנה אותך לתשובה שכתבתי ל xxx על דברים שמורידים מינית ולבדוק עד כמה הגורמים שציינתי קיימים בקשר שלכם.

יחד עם זאת, למרות כל מה שכתבתי מתוך הבנה לאישה, אני חושבת שאישתך צריכה לדעת ולהבין מה עובר עליך ועד כמה זה מתסכל אותך, ואם השיחה הזאת לא תעזור, כדאי לפנות לייעוץ סקסולוגי או זוגי, כדי לצאת מן הדפוסים שהולכים ומתקבעים ומייאשים כנראה את שניכם.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

איך להמנע ממשבר? יואש
10 מרץ 2021, 23:36
Re: אנשים עוברים שינויים אליהו
11 מרץ 2021, 15:41
תהליך אופייני לאימהות לילדים קטנים דורית כהן
21 מרץ 2021, 11:30

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]