נגמרו לי האנרגיות.. מה לעשות?

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.

Re: לאליזבט

הודעהעל ידי ויקטוריה » 22 מרץ 2021, 18:57

אלוהים...אני קוראת את מה שאת מספרת ורואה את הקדימון של החיים שלי.
בעלי מבוגר ממני בקרוב ל 20 שנים. שני ילדים.
גם אצלנו הדינמיקה בבית ממש דומה למה שסיפרת על השנים המוקדמות לנישואים עם הבדל שמבחינה כלכלית אנחנו אולי יותר מסודרים.
וגם הוא עם הגיל הולך ונהיה יותר תוקפני, דיכאוני ותלותי, אבל עדיין מתפקד ועובד. אני משתדלת לגייס את כל האמפתיה שלי ולשמור על בית מתפקד אבל באמת חשה קושי רב לאור כל מה שנאלצתי לעבור ולספוג ממנו בשנים המוקדמות שלנו - התנהגות נרקסיסטית למדי.
אני חושבת שזה מעולה שאת מקדישה לעצמך זמן למרות הכל. מתארת לעצמי שזה שובר את הלב לראות את הילדים נפגעים מהמצב הזה , אבל זה מה יש, זאת המחלה וכמו שאמרו יש קבוצות תמיכה וגופים להתייעץ איתם. אני מבינה לליבך, יודעת בדיוק מה עובר לך בראש ברגעים האלה שאת לא רוצה לחזור מהעבודה. המתח בבית, חוסר האונים. מבינה הכל.
מדובר במחלה דגנרטיבית ללא מרפא, אז אני מניחה שאין מה לצפות לשיפור. מה שכן יוכל להשתפר, סלחי לי על זה שזה אולי ציני - הוא העובדה שיום אחד, הוא כבר לא יהיה מספיק "איתנו" בשביל להיות תוקפני ולרדת לחייכם. המודעות שלו למצבו שבוודאי קשה לו מאוד, תלך ותדעך יחד עם שאר התפקוד הקוגניטיבי ואז יהיה לך בעל מטופל סיעודי על כל ההתארגנות הקשורה לזה , אבל הוא כבר לא יתקוף אתכם, ולך אולי יהיה יותר קל להתייחס אליו בחמלה כי הוא באמת יהיה קשיש מסכן וחסר אונים. לא ישאר זכר מהגבר שרדה בך משחר נישואיכם. את תוכלי להמשיך לחיות את חייך, נוכחותך התמידית כבר לא תהיה נחוצה כי מן הסתם הוא יזדקק למטפל או שיהיה במוסד סיעודי. אם את עדיין מספיק בריאה, יתכן ותוכלי בשלב מסויים להתפנות ולשקם את חייך. בינתיים, השתדלי לשמור על עצמך.בסוף, לא נולד האדם שיכול לעצור את הזמן. וגם זה יעבור.

נגמרו לי האנרגיות.. מה לעשות? אליזבת
22 מרץ 2021, 11:46
Re: אליזבת לבי איתך אך עתותי אין בידי אליהו
22 מרץ 2021, 15:13
Re: אליזבת! תמר
22 מרץ 2021, 16:51
Re: הי תמר אליזבת
22 מרץ 2021, 17:12
Re: אליזבת
22 מרץ 2021, 18:04
Re: לאליזבט ויקטוריה
22 מרץ 2021, 18:57