עדי/פסיכולוגית/תכלת/תמר

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

נותן עצה...

הודעהעל ידי חכם חנוכה » 04 אפריל 2021, 14:49

היי,

אני עוקב אחרי הפורום שלכם און אן אוף אבל בקושי מגיב בגלל מיעוט זמן. אני למוד ניסיון ממקרה דומה אז אנסה לתת את ההכוונה שלי אליך נותן עצה.

א. הסיפור שלכם כזוגיות מתפקדת ובריאה ניראה מת. תעשה חושבים אם אתה מוכן להסכים לזה (ולנהל אולי רומנים מהצד בהסכמה שבשתיקה או להשקיע את עצמך במשהו אחר מרתון/סטארטאפ וכו'). זו אופציה לגיטימית והיא כניראה מועדפת בעיני זוגתך. אופציה אחרת היא שאתה בונה חיים חדשים. לדעתי -- עם כל הקושי והילדים, לילדים יהיה טוב אם לכם יהיה טוב. 

עקרונית, ככלל אצבע -- ככל שהילדים יותר קטנים כך עדיף וקל יותר לכולם.

האופציה שאשתך מתאהבת בך מחדש (ולהיפך) ניראית נדירה. זה בדר"כ לא סוויץ'. הצליח לעדי,  לרוב לא.

ב. אם אתם חוזרים תנסו להגיע למקום פתוח כמה שיותר, עדיף בייעוץ זוגי. אפשר לחשוב על חזרה עם הסכם גירושין סגור על השולחן, מחכה להפעלה.

ג. אם אתה מחליט לחתוך ענינים ממה שקראתי אותך אתה לא סגור ב-100% (אולי ב- 95% - השיטוטים שלך בפורום מעידים על כך) וזה לא מקום טוב להיות בו. עדיף אולי לחזור ולהבשיל עד שתהיה מוכן ב-100% לפרידה.

כמובן כל זה נכון גם לענינים המשפטיים/לוגיסטיקה. הדירה "שלך" היא גם שלה... ואולי לא נכון משפטית לעזוב את הבית חד צדדית.
אם אתה חותך ענינים -- עדיף לסגור הסכם גירושין כמה שיותר מהר לטובת כולם, ועם כמה שפחות רגשות ורעשים ברקע.

ד. יהיה לך קשה לעבור את זה ללא סוג של טיפול/התבוננות אישית -- ואם תעבור בלי זה, יש סיכוי לא רע שתיפול מחדש לאותן מלכודות.

לצורך העניין המניעים שלה לא רלוואנטיים . נגמר לה וזהו (ואולי גם לך ולא שמת לב אפילו). קח את הלקחים שלך להתנהלות זוגית בריאה יותר ותמשיך הלאה.

ה.  לפחות מניסיון אישי -- יש כמובן תקופה קשה, המחיר של זה עצום, רגשית אישית מקצועית כלכלית.... אבל אם אתה בא לזה מוכן זה  עובר מהר ואתה יכול להתחיל בחיים חדשים, טובים יותר, ועם מישהי שמכבדת אותך כבן זוג ולא רק כאבא ובעל (וכמובן גם להיפך).  בסוף כולנו רוצים שיאהבו אותנו כפי שאנחנו ואם זה נגמר בעיני זה מצדיק להתחיל מהתחלה וזה בסופו של דבר יעשה טוב לכולם 
ואם יש לך אפשרות כלכלית אז עברת את המכשול העיקרי.
מישהי/מישהו רשמה פה על מונוגמיות סדרתית (רביטל?) . אני מאוד מתחבר לזה שזה נכון לנהל 2-3 מערכות יחסים משמעותיות מאוד בחיים, ולא רק אחת.

עדי/פסיכולוגית/תכלת/תמר צריך עצה
04 אפריל 2021, 07:51
Re: כן כן גם אני
04 אפריל 2021, 08:07
תשובה צריך עצה
04 אפריל 2021, 09:32
Re: לין
04 אפריל 2021, 12:00
Re: צריך עצה היקר תמר
04 אפריל 2021, 14:05
נותן עצה... חכם חנוכה
04 אפריל 2021, 14:49