להציג משהו ממה שחווה הגבר שבצד השני

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.

אם בארזים, ולמה גברים בוגדים, לתכלת

הודעהעל ידי עדי שם בדוי » 11 אפריל 2021, 18:28

בגידה לא מתרחשת על רקע של זוגיות מושלמת (אולי סטוץ שיכורים - וזה לא היה המקרה).
תמיד אהבנו והיינו קרובים. אבל הייתי אומרת שהייתה לנו תקשורת בינונית. לפעמים טובה. לפעמים לא. היו קשיים ובעיות עמוקות (כך חשבנו). ומה שמדהים זה שאחרי המשבר שכחנו אותם. הכל נעלם. זה כאילו החיים התחילו מחדש. לפעמים בעיות שטותיות נראות לנו תהומיות.

עם השנים היחסים השתפרו, נסיונות והמון שיחות והחלטות להשתנות. אבל זה לא היה איזה מהפך דרמטי. ובשנים האחרונות כבר הסתפקתי בשיפורים האלו ודי, היה לנו טוב והיו לנו חיים מאושרים ומשפחה שמחה.
אבל הוא לא היה מוכן להניח לזה. הוא לא הסתפק בזה בכלל (מזל!). בגילו המופלג הוא לא מצא שום סיבה לחגוג זוגיות שהיא "כבר לא רעה כל כך". הוא רצה מעולה. 
והוא החליט שמערכת היחסים שלנו כמו שהיא, לא תימשך יותר. אנחנו נילחם על הזוגיות ונעשה שינוי דרמטי, או שזה הסוף ויהיו כאב וייסורים.
בתקופה שתבוא הוא נודד בין שני הקצוות האלה.

זה התחיל בכמה הצהרות שלו. ואני לא מדברת על סתם שיחה. אלא ערב שהוא יוזם, או הופעה ומסעדה, סופשבוע רומנטי, טיול זוגי. בחור יסודי.
ומבקש בצורה מאוד רצינית שנפתח דף חדש ביחד, האם אני מוכנה לצאת איתו למסע הזה ובאמת לנסות?
דיבר על כל הדברים שהוא מבקש לשנות. הוא ממש התחנן שאני אלך על זה איתו, וזה מה שעשינו. 
והוא התחיל ייעוץ אישי, כי האמין שיש דברים שהוא לא טיפל בהם והם מקור להרבה מהבעיות שלנו.
הבטחנו שנשתנה והתחלנו ליישם. האמת? במשך כמה שבועות הייתי אופטימית. ראיתי שהוא עושה שינוי עצום בזוגיות ובבית.

פה תקחי קאט, כי כאן הכל מתחיל להתדרדר:
כתבתי זאת פעם: אנשים יכולים לגייס כוחות לא טבעיים למשך פרק זמן קצר. במהרה זה מעייף. עשינו מאמץ, אבל לנסות לבנות משהו מעל בעיות של שנים זאת קצת עבודה סיזיפית. יש מצבים בחיים שצריך להרוס הכל, ממש לשבור, כדי לבנות מהתחלה.

ובתוך הבילבול הזה, ועל רקע סיבה ספציפית ואישית שלו, שלא קשורה אליי כלל ושאף אחד חוץ ממני לא ידע... הבגידה היא שביל בריחה.
זאת הנקודה שבה אם תשאלי אותו "למה עשית את זה?" התשובה שלו תהיה קצרה בהרבה: "כי הייתי אידיוט".
זאת בריחה מהקשיים שלו עם עצמו, וגם מהקשיים בבית, מהמאמץ, מהכמיהה לזוגיות אחרת. והיא כל כך קלה... היא מרוצה ממנו בדיוק כפי (שהיא חושבת) שהוא, אין לה דרישות כלל, היא מתאהבת בו ומעריצה אותו, שעה שעה היא דוחפת לו אגו לווריד כמו חיסון קורונה אחרי סגר של שנה. כמה קל לנשום בחוץ, נכון?!
כמה קל - וחופש. מול זה הבית מתחיל להיראות כמו זירת אימונים, מסלול מכשולים שחוזר על עצמו. 
אבל למי אכפת?! כי יש לו מקום לברוח, להיכן שהכל זורח ללא מאמץ. שעדידוש תמשיך להתאמץ "ותעבוד על הזוגיות" בנתיים.

בנתיים הזמן עובר ומשהו מתחיל לחלחל אצלו. אני ממשיכה לרוץ לעבר פרס נובל לשיקום הנישואים, ובעלי שם לב לשינוי. דברים שהוא ביקש משתפרים, הוא רוצה להיות חלק מזה והוא מתחיל להתבלבל.
הוא כבר לא סגור על שביל הבריחה, לא ברור לו אם הוא מנסה לפרק את החבילה או לשקם את הנישואים. הוא זוכר שהייתה לו מטרה, מתחיל להתגעגע. האישה השנייה כבר מעצבנת האמת וזה כבר לא קל וזורח, זה מעיק ודורש תחזוקה וגם מתחיל לשעמם... והיא לא פסגת השאיפות שהוא הכתיר לעצמו, והוא במערבולת שכבר קשה לעצור.

אני התפרקתי לגמרי. את אומרת שבעלך לא היה עומד בזה, ואת אולי צודקת. בעלי מצהיר שהוא לא היה עומד נפשית בתרחיש הפוך.

ואת מדברת על תקשורת פתוחה... היינו חברים טובים והייתה לנו תקשורת לא רעה. את יודעת, הכל היה "לא רע". איזה הבדל זה... בין "בסדר" ל "מעולה".
אין דבר שאנחנו לא יכולים לדבר עליו היום, אין מריבות, אין נושאים אסורים. זאת אינטימיות אחרת לגמרי והבנה עמוקה מאוד ומורכבת של אדם אחר. זה לא היה כך.

בטיפול זוגי הוא ציין, שלדעתו הוא בגד בי כדי להעיר אותי. משהו לא לגמרי מודע. לנער את החיים שלנו. לא קיבלתי את זה אז לגמרי, והיום אני חושבת שלסיבה הזאת היה יותר משקל ממה שחשבתי.

וכמו שאמרתי היו עוד סיבות קצת פחות שגרתיות ולא בנאליות. כבר למדתי שהסיבות לבגידות הן שונות ומשונות.

להציג משהו ממה שחווה הגבר שבצד השני גידי
08 אפריל 2021, 20:14
Re: שישי טוב לתכלת, גבר, אצילית, תמר, עדי, רביטל, דנית ו... אייבי
09 אפריל 2021, 12:16
Re: אצטרף אלייך תכלת
09 אפריל 2021, 13:33
Re: לא טרול.. אבל מתבקש דיוק גידי
09 אפריל 2021, 14:09
Re: לאייבי עדי שם בדוי
09 אפריל 2021, 16:42
Re: לגידי אצילית
09 אפריל 2021, 18:01