צומת

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.

צומת

הודעהעל ידי אני » 18 אפריל 2021, 11:20

היי,

סיימתי זוגיות של שלוש שנים לפני כמעט שנה. מאז, לא באמת התנתקנו. המשכנו להיות בקשר טלפוני/הודעות/מיילים וגם היינו נפגשים מידי פעם. בהתחלה בתדירות נמוכה ובשלושה חודשים אחרונים בתדירות גבוה יותר. \
אני מוצאת פערים מאוד גדולים בקשר בנינו, למרות שאני התאהבתי בו ממש בתחילת הקשר אני רואה שיש בנינו חורים שיהיה קשה מאוד למלא. הפערים האלה נובעים מהאופי של כל אחד מאיתנו. הוא בן אדם מאוד פרפקציוניסט, פדנט ומצליח. כתבתי לפני שנתיים בפורום הזה, כתבת לי שבאמת נשמע שהפערים גדולים מאוד. 
אני חשבתי ללכת לטיפול זוגי כי אני מאוד אמביוולנטית כלפיו וכלפי הקשר. מצד אחד, הוא ממלא בי חלקים של ייציבות ושאפתנות, המקום הנוח, העתיד הכלכלי הטוב, המשפחה שלו שאני מאוד קשורה אליו, הוא באמת בן אדם שאני יכולה לסמוך עליו והוא גם יציב בפני עצמו. 
חסרים לי בו המקומות שמאבדים שליטה ויותר מזה, בתחושה שלי הוא "מכבה" את המקומות החסרי שליטה שבי.
האידיאל מבחינתי זה בן זוג שדומה לי כמה שיותר שמצד אחד הוא עם רגליים על הקרקע ומצד שני מאבד שליטה מדי פעם. מישהו שאוהב את החיים שאוהב להינות. אני רואה שההנאה שלנו נשאבת ממקומות שונים. אני רוצה הכל כאן ועכשיו ולו יש יכולת להאט תהליכים (לא פלא שכבר כמעט 4 שנים אנחנו בקשר). אני יודעת שהוא אוהב אותי מאוד. בעשרה חודשים האחרונים (מאז הפרידה) יצאתי עם שני אנשים אחד היה לו את הפן הכייפי והזורם שמאוד היה חסר לי באקס אבל לא נמשכתי אליו, והשני היה לו צד מאבד שליטה-אבל מידי ככה שכבר לא הרגשתי בטוחה איתו. 
בתחושה שלי, האקס עונה לי על הרבה חלקים, על היכולת להקים משפחה מדהימה, אבל מרגיש לי שהרבה זמן עבר, האהבה שלי כבתה בגלל הביקורת, בגלל שהוא לא זרם עם החשיבה שלי.. אז כבר לא יכולה לתת לו כף זכות על חלקים שכן מנסה למלא ומקומות שבם כן רוצה להשתתף.
עם כל הנאמר, עם הבעיות באינטימיות שיש בנינו, עם הבעיות בתקשורת בנינו, אני מפחדת שזה דפוס שלי שעם כל אדם שאכיר אתחיל לראות בו את החסרונות ולאט לאט אתחיל לכבות את האהבה. 
קשה לי מאוד לוותר עליו, ביום שבת האחרון החלטתי לומר לו שאני סוגרת את הדלת. אבל אני מרגישה כאילו חלק ממני נשמט נקרע וקשה לי עם התחושה הזו מאוד. מצד שני אני יודעת שאנחנו לא עושים טוב אחד לשני ביחד אבל לא יודעת אייך אפשר לתקן ולגשר על הפערים... אייך אפשר להתקרב ולממש תקשורת אמיתית שבה שני הצדדים רואים אחד את השניה. לא יודעת אם להניח לזה ולכאוב עד שיעבור או להמשיך ולהאחז באהבה שפעם הייתה ענקית והיום היא כואבת. 

צומת אני
18 אפריל 2021, 11:20
Re: קובידון
18 אפריל 2021, 15:54

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]