שנה אחרי גילוי בגידה

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.

Re: ליעל היקרה

הודעהעל ידי עדי שם בדוי » 27 יוני 2021, 17:09

יעל, תודה על הדברים. אני פה בשבילך.

אני מסכימה איתך שזה לא שחור לבן.
הוא לא בוגד בך. עשיתם דרך ארוכה וקשה לשקם את הנישואים. אתם אוהבים אחד את השני. יש לכם ילדים.
מכל הסיבות האלה ונוספות, אני לא רואה שום סיבה להיפרד ממנו ולהשליך לפח את כל המאמצים שלכם.
וגם המייעצים מבחוץ כדברייך, לא היו עוזבות את בעליהן במקומך, כי עובדה שהן נמצאות במערכות יחסים בעייתיות מאוד, אפילו נטולות אהבה - והן לא עוזבות.
היחידה שקיבלה החלטה כזו היא אולי "עוד קצת", ותראי כמה זמן זה לקח לה...
מסתבר שלכולנו יש משהו במשותף: אנחנו לא ממהרות לעזוב את האדם שהתחתנו איתו כל כך מהר.
לכן להסתכל מהצד על מצבך כשחור לבן, בזמן שכל אחת תופסת את מצבה הפרטי כאפור, זה מה שנקרא "קל להגיד".

מזדהה גם עם הקושי לשחרר את הכאב והפגיעה. זה מנגנון הגנה שלך, לאחר שבמשך זמן כה רב חיית בהסתרה, בחוסר ידיעה ובשקר - את נאחזת בידיעה ולא רוצה לשחרר אותה.
זה מאוד טבעי. גם טבעי לא לרצות לשחרר ולשכוח, כי אם תשכחי אולי זה יקרה שוב. גם זה מנגנון הגנה.
כל אלה מונעים מאיתנו לסלוח. לקח לי זמן רב, מעל שנתיים, להיות מסוגלת להגיד "אני סולחת".
את לא צריכה להאיץ בזה, זה יבוא לבד.
אל תרגישי רע שאת לא מצליחה לשחרר. תגלי הבנה כלפי עצמך, שזה מה שאת צריכה כרגע.
אני יודעת שזה עושה לך רע. אני יודעת שאת רוצה לשחרר את זה. אבל אל תכעסי על עצמך אם את לא מצליחה.
אני פה בשבילך. בהצלחה.

שנה אחרי גילוי בגידה יעל
25 יוני 2021, 09:46
אין אפור המזהיר הלאומי
25 יוני 2021, 11:34
Re: ליעל תמר
25 יוני 2021, 20:59
בגלל נשים כמוך היא במצב הזה ליאור א
26 יוני 2021, 07:50
Re: בגלל גברים כמוך אולי רביטל
26 יוני 2021, 10:43
Re: רביטל יקרה תמר