איך אני מחזיר אותה לחיים שלי ???

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.

Re: כמו שביקשת, מנקודת מבט של מישהי שמתמודדת

הודעהעל ידי יעל » 30 יוני 2021, 18:41

בודד ומתמודד יקר,
היה לא קל ומצער לקרוא מה שעובר עליכם.
אני מגיבה מהמקום של מישהי שנפגעה מבגידה חמורה בהרבה על קו הרצף הזה של בגידות, ועוברת עם זה תהליך. ברור שכל מה שאגיד צבוע בחוויה המטלטלת הזו.
נשמע שאשתך נפגעה אנושות. כל מה שחשבה עליך, עליכם, על עצמה, על החיים בכלל, התערער. היא במשך שנים התאמצה ונתנה במסירות, על חשבון הצרכים של עצמה, עבור מה שהיום כנראה נראה לה שקרי.
לוקח המון זמן לבנות אמון במישהו, אמון שבתוך רגע אחד יכול להתנפץ. ואני מזדהה עם כל השאלות שתיארת שהיא שואלת. ובצדק. היא לעולם לא תראה אותך כמו קודם, וגם האמון שאפשר יהיה לתת בך יהיה כנראה אמון מסוג אחר, אם בכלל.
ציינת שהיא מדברת על ההקרבה, וגם עם זה אני מזדהה. גם שנה אחרי הגילוי, כשרמת המעורבות של בן זוגי בניהול הבית וגידול הילדים השתנתה לחלוטין, עדיין עולה בי זעם נורא כשאני נזכרת כמה נוצלתי. איך בזמן שעשיתי מאמצי על להחזיק הכל, לרוץ לחוגים, לעזור בשיעורים, להכין אוכל, לקפל לו את התחתונים ולארח את אימו הבלתי נסבלת, הוא הלך למאהבת. ואת הכל עשיתי באהבה ומתוך אמונה שבזמן הזה הוא עובד וכך תורם את חלקו. הכל התרוקן ממשמעות ברגע.
מתוך מקום של כבוד אליה, אני חושבת שאתה חייב לקחת ברצינות את המחשבות שלה על פרידה. ועם זאת, לא נראה לי שהגיע הזמן לאבד תקווה. כרגע אתה זה שצריך להחזיק את התקווה והאמונה שיכול לצמוח טוב מהמשבר הזה. אני חושבת שלקיחת האחריות שלך מדהימה. אני לא יודעת אם הייתה לך גם הזדמנות לשתף בזה את אשתך. חשוב גם להראות במעשים, אבל גם לשתף אותה בתהליך שאתה עובר ובתובנות שלך. לדעתי מכאן מתחיל להיבנות אמון.
אמירות של בן זוגי שחיזקו אותי במהלך הדרך היו שיתופים שלו בהבנה של מה שקרה לו ולמה, ההבטחות שלו שיקדיש כל יום וכל שעה להוכיח לי שהוא אוהב אותי( שגובתה בהרבה עשייה) והיכולת שלו להכיל את רכבת ההרים הרגשית שלי שטלטלה את כל המשפחה. זה בפני עצמו אולי סוג של מבחן שהיא עושה, לאו דווקא במודע. בודקת אם אתה לא מוותר.
בעדינות הייתי ממשיכה לנסות לדבר. לכבד אם עדיין לא מתאים, ולהבהיר שאתה שם כשהיא תרגיש שהיא יכולה. בשום אופן אל תגיד לה מה לעשות, אבל כן כדאי לבדוק אם יש משהו שאתה יכול לעשות כדי לעזור לה להרגיש יותר בטוחה. היא הבינה שהיא צריכה להשקיע בעצמה, וחשוב לפרגן לה על זה. זמן, עקביות ואמינות עוזרים. הפרות אמון נוספות עלולות להביא מכת מוות לקשר.
מקווה מאוד שתצליח. זה לא תלוי רק בך, זה תלוי גם ביכולת שלה להתאושש ולתת לכם הזדמנות נוספת. היא רואה בזה סיכון להיפגע, וזו שאלה כמה היא תרגיש שהיא מסוגלת להסתכן בזה.
אני מאוד מאמינה בטיפול, גם אישי וגם זוגי. בלי זה אין מצב שהיינו שורדים. אני מבינה שיש מגבלות. אולי יש קבוצות תמיכה שיכולות למלא את הצורך הזה. לא טוב לא לאוורר את זה, חשוב לשמוע גם ממישהו מנוסה שלא מעורב רגשית.
מקווה שתעדכן איך הולך. הלב שלך במקום הנכון. קח אוויר, זו דרך ארוכה וקשה עם מעט עליות והרבה ירידות. התיאור שלך את העשייה שלך היה מדאיג. בגלל שזו דרך ארוכה, אני מקווה שתדע גם לשמור על עצמך. אחרת תישחק או תתמוטט.

איך אני מחזיר אותה לחיים שלי ??? בודד ומתמודד
30 יוני 2021, 12:28
חוץ מ "וואו" מה עוד אפשר להגיד? כן כן גם אני
30 יוני 2021, 12:51
תודה רבה בודד ומתמודד
30 יוני 2021, 12:59
Re: כמו שביקשת, מנקודת מבט של מישהי שמתמודדת יעל
30 יוני 2021, 18:41
Re: קישור למאמר שמציע דרכים לתיקון וכפרה יעל
30 יוני 2021, 19:25
Re: תשמע תכלת
30 יוני 2021, 21:45