מחשבות של מוצ"ש, לכולן

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.

Re: לעל הסף

הודעהעל ידי עדי שם בדוי » 04 יולי 2021, 13:07

את כנראה צריכה להגיד לבעלך שאת רוצה להתגרש.
כן, אני מבינה שאת לא רוצה להתגרש ושזה רע לילדים ומבחינתך "לא אופציה". טוב, אז בחיים אנחנו עושים דברים שלא חשבנו שהם אופציה.
יש כאן בחורה מקסימה, קוראים לה דנית. דווקא לא רצתה להתגרש וניהלה רומן ארוך שנים, נחשי מה, הילדים שלה נפגעו מאוד.

אני בחיים לא אמליץ למישהו לפרק את המשפחה שלו. בטח שלא בלי לתת צ'אנס.
אז הנה הסיבה לתשובתי:
גבר שלא שוכב עם אשתו, לא מתייחס אליה, מתעלם ממנה, גורם לה להרגיש עלובה, לא אהובה, נטולת אנרגיה, מתוסכלת. מסרב ללכת לייעוץ ומסרב להכיר בבעיה, אומר לה "זה מה שיש" - הוא למעשה מאלץ אותה לבחור בין 2 אופציות בלתי אפשריות: לחיות בעצב תוך כדי יחסים שמוצהר שלא ישתפרו ואין רצון לשפרם - או להתגרש ולפרק את המשפחה שלה.
למעשה מאלץ אותה לחיות באומללות -
אני רואה בכך התעללות.
עם יד על הלב, אם זו הייתה מישהי קרובה לי, הייתי פוקחת את עיניה ומאלצת אותה לקבל בחירה קשה. במקרה של התעללות רגשית, אין מקום לחשיבה על אספקטים אחרים.
זה מבחינתי מקרה קיצוני שאמנם לא מסכן את חייך, כמו התעללות פיזית או איומים, אבל דנה אותך לחיי אומללות, כאשר במוצהר הוא מכריח אותך לקבל את האומללות ואומר שלא יעשה דבר כדי לשנות את המצב.

לדעתי, אם את יכולה למשוך עוד שנה שנתיים, ואת חושבת שיהיה בכך תועלת לילדים - אז קחי עוד שנה שנתיים. אבל אחרי שלקחת את גלולת האומץ, את צריכה ללכת לבעלך ולהגיד לו: או שינוי החל מהיום, או גירושים.
ולהיות מוכנה לאפשרות שהוא יגיד גירושים.

הסיבה שאני לא רואה פתרון אחר, ואת מדברת על למצוא מישהו מהצד: היא שהניסיון מראה לנו שאת תחליפי את תחושות התסכול והחוסר באינטימיות, בתחושות ומצבים מתסכלים לא פחות, שקורים בתוך רומן כזה: קנאה, אכזבה, שברון לב, חרדה, דיכאון ועוד.
והניסיון מלמד שגם אל תצפי להרבה סקס, אלא יותר בכיוון רכבת הרים של התרגשות ואז מפח נפש וחוזר חלילה.
אם הייתי חושבת שזה פתרון... אבל ברור לי שלא.
אולי אם היית יכולה להגביל את עצמך לאיזה סטוץ חד פעמי שאין בו שום אפשרות להיקשרות, ואז נשאלת השאלה כמה סטוצים כאלה תצליחי לתחזק ב 10 שנים שנשארו לך לתחזק... וואלה זאת משרה מלאה ולא נשמע ישים בכלל.

לגבי השאלה הראשונה "האם אפשר יהיה להאשים אותך", כבר אמרתי זאת בעבר בהקשר אחר:
אנשים שלא שוכבים עם בני הזוג שלהם אף פעם, ולא מוכנים לדבר על זה:
מה. ברצינות מה עובר לכם בראש?! כמה זמן נראה לכם שהם יישארו נאמנים לכם ולמה הם צריכים לדון את עצמם לחיים בלי סקס בכלל?!

מקווה שעניתי לך. בהצלחה והרבה בריאות לכם ולילדים.

מחשבות של מוצ"ש, לכולן עדי שם בדוי
04 יולי 2021, 00:06
Re: לעדי היקרה על הסף
04 יולי 2021, 11:04
Re: לעדי שם בדוי יעל
04 יולי 2021, 11:15
Re: לעל הסף עדי שם בדוי
04 יולי 2021, 13:07
Re: ליעל עדי שם בדוי
07 יולי 2021, 22:47
Re: לעדי יעל
11 יולי 2021, 18:08