אשמח להתייעץ

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.

Re: המשך

הודעהעל ידי לולה » 10 יולי 2021, 10:45

המקום הראשון שאני יכולה להצביע עליו בתור המקום בו הופיעו סדקים ביחסינו היה כשעברתי משבר אישי (פטירת אבי) ובעלי הפגין התנהגות אלימה וחוסר יכולת מוחלט להציע כל סוג של נחמה או הכלה. כשהייתי באבל הוא רק עסק בכך שהאבל שלי מקשה עליו ופרק את תסכולו בגילויי אלימות כלפי הכלב שלי. טען שקשה לו הטיפול בכלב שעבר אלינו בעקבות חוסר יכולת של אבי לטפל בו. לקחתי את הטיפול בו עלי לחלוטין והמשכנו להתנהל כרגיל אבל באיזשהו מקום איבדתי אמון כי ראיתי בחוסר היכולת שלו להכיל קושי והפניית הכעס לכיוון אלים נורות אדומות. למרות זאת נולדו לנו ילדים, וגם כאן הוא התקשה להכיל אותם ללא גילויי אלימות ואני תמיד הייתי מאד נחרצת בנושא והתניתי את המשך החיים המשותפים בטיפול. הוא סירב ללכת אבל טען שמטפל בעצמו עצמאית ובאמת מנעתי ממנו (בקושי רב) להיות אלים בנוכחות הילדים. הדברים היו משתפרים לתקופות ארוכות. כשהיו נפילות הוא היה מתעלם ממני אם משהו לא היה לטעמו (במקום לדבר פשוט היה מתעלם מקיומי לתקופות ארוכות), פוגע בי מילולית בעיקר על כל נסיון להפסיק את השתיקות ואני לאחרונה הודעתי שלא מוכנה להמשיך כך. בסופו של דבר, היום הילדים כבר גדולים והדפוס הזה שהוא מתנהל ללא גילויי אלימות, ואז חוזר להתעלם ממני או להוציא תסכולים בצורה אלימה עלי או לידי עדיין קיים. אמנם זה לא נעשה לעיני הילדים אבל אם קורה מצב שהוא התעצבן על משהו הוא פשוט יתעלם מקיומי ואם אשאל מה קרה הוא יצעק שאעזוב אותו במנוחה ללא הסבר. אם אשאל שוב ואבקש שלא יתנתק הוא רק יתעקש יותר כי זו כנראה דרכו להשיג שליטה במצב. אני החלטתי שזה דבר שלא אוכל להמשיך לספוג וכבר פעמיים שניסיתי להתחיל תהליך גישור גירושין והוא לא מאפשר. לא מגיע לפגישות, מבטיח שיתחיל טיפול פרטני (ואז בפעם הבאה שכועס אומר ששיקר רק כדי שאשתוק). שורה תחתונה הייתי רוצה לשמוע את דעתכם כיצד עלי לנהוג. הייתי רוצה לצאת מביתנו אבל אני מתקשה עם הרעיון של להשאיר את ילדי היות ואני המטפלת העיקרית מיום לידתם והוא מסרב לעבור דירה למרות שפעמים רבות הסכים ואז פשוט לא עשה זאת כמו שתיארתי קודם. אני מציעה לו לאורך כל הדרך חלוקה שווה בטיפול בילדים וברכוש אבל הוא פשוט מנסה למנוע פרידה באמצעות כך שלא מדבר על המצב ומחכה שהכל יחזור לקדמותו ובפעמיים האחרונות שזה קרה אכן הכל חזר לקדמותו אחרי כחודש בעיקר כי אני מותשת ונותנת עוד הזדמנות כשהוא משקר ומבטיח שיטפל. אשמח לכל עצה

אשמח להתייעץ לולה
10 יולי 2021, 10:26
Re: המשך לולה
10 יולי 2021, 10:45
Re: גם אני שם מציעה לך
10 יולי 2021, 18:19

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]