אני מאוהב באשתו של החבר הכי טוב שלי..:-((

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

ממליצה לחשוף במידה מסויימת את מה שקורה

הודעהעל ידי דורית כהן » 21 אפריל 2015, 14:28

ירון יקר, אכן עברו כבר כחמישה חודשים מאז הודעתך הראשונה, וזה ראוי לשבח שהתאפקתם שניכם ונמנעתם להתקרב פיזית וניסיתם להתנתק זה מזו.
ברור לי שאילו לא הייתם באותה חבורה, והייתם יכולים באמת להימנע מלפגוש זה את זו - ההתרגשות וההתאהבות והכאב היו נחלשים עם הזמן. העובדה שכל פעם אתם רואים זה את זו, ומצפים לפגישה ומתרגשים - לא מאפשרת לכם להנמיך את הלהבות...
הפתרון היחידי לדעתי הוא לשתף במידה מוסיימת את בני הזוג שלכם: לבקש את עזרתם. עצם השיתוף על כך בונה את האמון ביניכם לבין בן הזוג, במקום ההיפך. ברור שזה לא משהו פשוט, וצריך לעשות זאת ברמה מינימלית, כמו להשתמש בביטוי "הידלקות" ולא "התאהבות".
אני מציעה זאת משום שאחד הדברים שמגבירים את ההתאהבות ואת התשוקה המטורפת שאתה מתאר זה אלמנט הסודיות. ככל שזה סודי יותר ואסור יותר - ככה זה מושך ומרתק יותר...
ברור שזה יביא לבעיות בחבורה שלכם, ולשיחות לא פשוטות עם בני הזוג שלכם, אבל הפעולה הזאת מפנה אתכם חזרה לחיק המשפחה, מצביעה על מוקד הנאמנות הבסיסי שהוא כלפי בן הזוג, ולא כלפי האהוב.
אני יודעת שקשה לבצע את ההצעה הזאת, משתי סיבות:
זה מפחיד לפתוח זאת מול בן הזוג ולפגוע בו ולקלקל את המרקם החברתי הקיים.
זה יצריך לוותר על הקשר,ב רגע שזה גלוי וידוע. 
אבל זה הרע במיעוטו...
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

אני מאוהב באשתו של החבר הכי טוב שלי..:-(( ירון
25 נובמבר 2014, 18:58
זהו מאבק פנימי בתוך המוח שלך, בין החיפוש של עונג לבין ההגיון דורית כהן
02 דצמבר 2014, 09:03
Re: היי דורית ירון
20 אפריל 2015, 14:17
ממליצה לחשוף במידה מסויימת את מה שקורה דורית כהן
21 אפריל 2015, 14:28