בדמעות אני כותב לך

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

גם לא שוויוני וגם לא באמת אוהבת אותך

הודעהעל ידי דורית כהן » 24 ינואר 2016, 04:06

פלוני יקר, באמת מאד עצוב לקרוא את הדברים שלך.
הזוגיות הזאת היא מאד לא מאוזנת. אתה נתת לאיתשך להכתיב לך את החיים המשותפים על פי מה שמתאים לה ונוח לה, בלי להילחם על מה שחשוב לך. והיא התרגלה שאתה וותרן. כל פעם שאתה מעיז להעלות את הנושא - היא גורמת לפיצוץ.

העניין הוא שאתה מאד אוהב אותה ומפחד לאבד אותה, אבל אני שואלת את עצמי האם היא באמת אוהבת אותך? כי אילו באמת היתה אוהבת אותך - היא לא היתה רוצה לגרום לך סבל כזה, של התנתקות מן ההורים שלך.
אצל רוב הזוגות אין אהבה בין הכלה לבין הורי החתן. אתה מתאהב בבן הזוג אבל מרגיש לא נוח ולא בבית אצל ההורים שלו. אבל זה חלק מן הדברים שחייבים לבלוע כאשר מקימים משפחה חדשה. לדעת שצריך פעם בשבועיים לבקר אצל ההורים, גם אם לא מרגישים שם הכי נוח. משקיעים בכך מאמצים, כי זה חשוב לבן הזוג, וכי זה חשוב לילדים שלכם הקשר עם סבא וסבתא.

במקרה שלכם מן ההתחלה היא לא עשתה את המאמץ הזה.יתכן שבהתחלה היא הרגישה התנגדות מצידם - אולי על הרקע של פער הגילים הפחות מקובל שקיים ביניכם. אפשר להבין זאת. אבל אילו היתה באמת אוהבת אותך - היא היתה אמורה להתאמץ עבורך, ולאפשר לך להיפגש עם ההורים שלך, וללמוד להסתגל.

אבל, על פי מה שאתה כותב - היא בעצם עושה כל מה שהיא רוצה (לומדת לתואר שני, לא עובדת)  -הכל לפי הרצונות והצרכים שלה. 

הכרתי פעם גבר שהיתה לו זוגיות כזאת, שבה האישה החליטה על הכל וניתקה אותו מהוריו, והוא סיפר לי שרק אחרי 19 שנים של סבל - הוא אסף את הכוח להתגרש. ברור שעם השנים הוא הפסיק לאהוב אותה וזה איפשר לו להתנתק ממנה. כי אתה לא יכול להמשיך לאהוב מישהו שכל כך פוגע בך...

אני חושבת שעליך להתחזק. או ללכת בעצמך לייעוץ, או לחפש קואוצ'ינג אישי, או להחליט שאתה עומד על שלך מולה. לוקח את הסיכון לייצר משבר בזוגיות ולראות האם זה יזיז אותה.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

בדמעות אני כותב לך פלוני
21 ינואר 2016, 19:01
גם לא שוויוני וגם לא באמת אוהבת אותך דורית כהן
24 ינואר 2016, 04:06
Re: תתגרש לפני שזה יגמר רע אחי היקר
11 ספטמבר 2019, 01:46

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot]