שינוי קיצוני במערכת יחסים

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.

שינוי קיצוני במערכת יחסים

הודעהעל ידי מיואשת ומבולבלת » 01 נובמבר 2016, 15:38

שלום דורית
אנחנו נשואים 23 שנים עם שלושה ילדים בוגרים מקסימים. המשפחה על פניה לתפארת. התחתנתי עם גבר אוהב ללא גבולות, מחזר נלהב , תומך , איש קשר איש סוד חבר , מאהב מושלם, הגב האיתן שלי סמכתי עליו בעיניים עצומות , שיתפנו, דיברנו מלא שנינו אוהבים לחלוק ולדבר. פשוט מושלם ברור גם בסקס. חייבת לומר שהתחתנו כשהוא מאוהב בי ומעריץ עד מעל לראש ואני אוהבת אותו אבל לא מאוהבת כמוהו. התחתנתי עם החבר ואיש הנפש הכי טוב שלי. שגורם לי עונג בחיזוריו ביום ובלילה. ואני מפנקת אותו בדרכי הקצת יותר מופנמת. (לא טובה בהבעת אהבה בדיבור אבל כן במעשים).
החיים לא היו קלים, היה משבר כלכלי , איבדנו את הבית שלנו ונשארנו עם חובות עצומים. ו במהלך 10 שנים הצלחנו לכסות החובות, לטפס מעלה ויותר מכך. כשאנו תומכים אחד בשני, ללא השפעה נפשית על הילדים (שהיו קטנים קיבלו את כל צרכיהם ובמיוחד חיוכים והמון אהבה) גידלתי אותם וניהלתי את הבית כמעט לבד קניות בישולים חוגים כשהוא עסוק בלצאת מהמשבר ולעבוד מבוקר עד מאוחר בלילה (גם אני תרמתי בפרנסה במשרה מלאה). התגברנו על הקשיים בגדול כנגד כל הסיכויים, עם האהבה העצומה שלו, החיזורים , האהבה שלי והתמיכה והעזרה שלי אליו בכל והכי חשוב שמרנו על הזוגיות למרות המשבר.
בשנים האחרונות חל מהפך.
היום – אמנם יש לי בעל שאומר שברור שהוא אוהב אותי. עוזר היום מאד בבית, אוהב לבשל, לעזור בניקיון ובכל דבר שאצטרך ממש חלומה של כל אישה . אבל זה נראה כאילו אני נשואה לעוזרת בית.
אם אז - לא היה מצב שהייתי נשארת פגועה נעלבת או כועסת אפילו לשעה, כי הוא לא היה מוותר עד שלא היינו יושבים ומלבנים העניין ועולים לישון מפוייסים.
ביננו בזוגיות –
אין חיזור כבעבר, לא מתקשר או מסמס במהלך היום למרות שאנו מתראים רק מאוחר בלילה כשהוא מגיע מהעבודה עייף ולפעמים אני כבר ישנה. (מתקשר רק אם יש סידור בבית או בקשר לילדים). אם אני יוזמת יציאה הוא מסכים להגיע והכל נפלא אם לא אזום הוא לא יביע רצונו לצאת. אבל יכול לעבור עלינו לילה וסקס נפלא, למחרת שוב אין שיחה או הודעה אישית אלי כמו פעם משהו לתת לי להרגיש טוב מחוזרת. אני ממש נובלת בזוגיות הזאת.
אבל הגרוע מכל הוא בעיית התקשורת. בשעת כעס או מריבה , אם אני נפגעת הוא מתעלם ממני , ויכול להתעלם ימים ארוכים ואף שבועות בשתיקה רועמת. כמו שני זרים בבית. לישון לצידי כאילו שאני לא קיימת שם , הוא ישר נרדם ואני לא נרדמת כל הלילה מהכאב. עד שאני נשברת בוכה , מערבת אחות או מישהו או הפיוס במיטה. אז השיחה הזאת שאני מתפרקת ובשיא הכנות מספרת לו כמה ההתעלמות והשתיקה פוגעים בי ומשפילים. הוא אינו מתנצל לעולם על כך אבל אומר מה שיש לו לומר בד"כ זה שנמאס לו מזה שאני נפגעת ולא מנסה לרגע להבין ממה באה הפגיעה, על כך יש לו תמיד ויכוח.
והכי גרוע – כשאני נפגעת זה פוגע בו (ככל שזה ישמע הזוי) אז הוא שומר שוב מרחק. .. כיום לאחר ויכוח שטותי הוא עוד פעם הסתגר בעצמו. התעלם ממני ודבר חדש וגרוע - הוא הלך לישון בחדר הפנוי שיש לנו בבית. והוא עוד סוגר את הדלת אחריו. ככה כבר חודש ימים. הכאב עצום פגיעה והשפלה!! ביום הוא מדבר כשצריך וליד הילדים כאילו הכל בסדר. אני גם משתדלת לדבר יפה ולא בכעס , יצא לנו אפילו לצאת לארוחה אצל חברים שהזמינו דיברנו צחקנו וחשבתי שזה ישבור את הקרח. וכשחזרנו, נכנסתי לאמבטיה וכשיצאתי הוא כבר היה בחדר שלו עם דלת סגורה וישן שם אין לילה טוב אין כלום ... הלכתי למיטתי עצובה ועם נשמה שרופה ועלבון צורב.
אני גם השתניתי – אינני בוכה ולא הורגת את עצמי מדיכאון, ממשיכה בשגרה אבל הכאב עצום לא נרדמת בלילה , אני משתגעת איך גבר שאומר שאוהב אישה יכול להתעלם ממנה חודש ימים ולישון בחדר סגור עם עצמו. זה לא נראה לי אמיתי!!
לאחרונה ניסתי שוב להפשיר את הקרח, היינו אמורים לצאת לסופ"ש והגיע התאריך. שאלתי אותו אם הוא רוצה לצאת הוא אמר לי זה רשום לו ביומן והוא עושה מה שרשום לו ביומן. אמרתי לו שאני רוצה לדעת האם הוא רוצה מרצונו ולא כי כתוב לו ביומן. אז הוא אמר שישמח לבטל. הסתיימה השיחה. סימסתי לו וכתבתי כמה חבל כי רציתי ללכת וגם הוא רצה, וציינתי כמה זה פוגע מעליב ומשפיל אותי ההסתגרות בחדר ומדוע הוא מתנהג כך ולאן הוא רוצה להוביל ?
הוא כתב לי אני לא משפיל ולא מתעלם ואם את רוצה לדבר אז נדבר.
כתבתי לו שברור שאני רוצה עוד מלפני חודש רציתי. והוא השיב לי : טוב, נדבר במהלך השבוע...
באותו היום הוא הגיע מאוחר אמר שלום רפה, נכנס להתקלח אכל משהו, ונכנס לחדר למקדש שלו , סגר הדלת וישן שם בלי לילה טוב. לעזאזל! זה למרות שכתבתי לו כמה זה פוגע.
ואני חושבת לי מה זה נדבר במהלך השבוע?... למה לא באותו היום. למה למשוך אותי עם הכאב שלי.. היום זה היום השני והוא עוד לא הודיע לי מתי נדבר .. ממש אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק. הוא צריך לפתוח יומן בשביל לדבר על זה??.
אני פגועה וכואבת כל כך, מרגישה שזו ממש התעללות. לא יודעת איך יוצאים ממעגל השתיקות שלו, למרות ששוחחנו על כך כמה וכמה פעמים זה רק עולה מדרגה. הנושא של שינה נפרדת בשעת כעס הוא חדש לי. איך בעל שאומר לי שהוא אוהב אותי יכול להתעלם ממני בלי להראות שזה מפריע לו, ועוד לישון לבד חודש ימים ולא אכפת לו? אני חסרת אונים ולא יודעת מה גורם לכך. ומה עושים? כל פעם שהוא סוגר את הדלת אחריו בחדר ה"מקדש" החדש שלו אני נשרפת מכאב ולא יודעת מה לעשות. מצד אחד לא הייתי רוצה לפרק משפחה , מצד שני זה הפך להיות מוזר והזוי היחס הזה המשפיל הזה

שינוי קיצוני במערכת יחסים מיואשת ומבולבלת
01 נובמבר 2016, 15:38
לבינתיים דיברנו וזו תשובתו עוד יותר מבולבלת
03 נובמבר 2016, 11:21
Re: תרימי את ראשך שירי
06 נובמבר 2016, 14:22
Re: תודה על העידוד תודה
08 נובמבר 2016, 10:23
אשמח לשוחח [email protected]
29 מאי 2021, 12:11
Re: למיושת ומבולבלת תמר
29 מאי 2021, 22:18