עמוד 1 מתוך 1

פרק ב במשבר

הודעהפורסם: 16 פברואר 2017, 16:05
על ידי שמש
דורית שלום,
ראשית סליחה על המגילה....
אני גרושה כשנתיים וחצי +2, לפני כשנה וחצי פגשתי גבר מקסים, גרוש+2. כשנפגשנו הוא היה במצב נפשי ורגשי גרוע מכיוון והגירושין היו טריים ודאי נכפו עליו. למרות שהמצב בינו לבין גרושתו היה גרוע והם היו פרודים כשנה לפני, הוא עדיין קיווה לשקם בשביל הילדים.
במהלך השנה וחצי שלנו יחד, היחסים בינינו היו טובים מאד, הילדים הסתדרו, אנחנו פיתחנו סוג של חברות בנוסף לזוגיות. טיילנו, בילינו, דיברנו על הכל. לדבריו הענקתי לו את כל מה שלא היה לו כל השנים בשום מערכת יחסים שהיתה לו בעבר.
הוא מצידו טיפוס מאד מאופק, לא מראה או מביע רגש או אהבה וגם לא אומר. לי זה גרם לתחושות של ריחוק וספקות באהבה שלו אלי. הוא טוען שאוהב אבל לא מסוגל להראות, לי זה לא היה מובן מאליו. גם מבחינת אינטימיות, הוא יכל לעבור ימים שלמים מבלי לגעת בי, למרות שהיינו מתראים פעמיים בשבוע בלבד. בימים שלא היינו מתראים, היתה נוצרת תחושה של ריחוק מצידו ולאו דווקא געגוע. הצעתי שנלך לייעוץ על מנת שלא נאבד אחד את השנייה. הוא פנה לפסיכולוגית שלו והיא טענה שהוא צריך לעשות שיעורי בית עם עצמו לפני שאנחנו באים. טענה שאולי הוא לא מתגעגע כי אין שם כלום. גרמה לו לפקפק ברגשות שלו כלפי.
חשוב לי לציין כשאנחנו מבלים יחד הכל מושלם. מערכת היחסים שלנו אף פעם לא ידעה חיכוכים ומריבות מלבד הצורך שלי בקצת יחס מצידו.
אחרי השיחה שלו עם הפסיכולוגית הוא החליט שהוא צריך קצת זמן לחשוב עם עצמו, לי לא היתה ברירה אלא לתת לו. וכרגע אנחנו בנתק טוטאלי .
קשה לי עם המחשבה שאחרי שנה וחצי של זוגיות שלמה לגמרי, הוא בוחר למחוק אותי לגמרי מהחיים שלו. ללא שום סיבה בעצם.
מה בעצם קורה פה?

היי, דורית, אשמח לתגובתך

הודעהפורסם: 19 פברואר 2017, 07:34
על ידי שמש
שבוע עבר מאז שהתראינו וחמישה ימים מאז השיחה האחרונה שבה ביקש זמן לחשוב.
בנתיים נתק אבסולוטי, דבר שלא קרה מעולם. אנחנו רגילים לדבר כל יום כמה פעמים.
כועסת נורא על הפסיכולוגית שלו שזרקה לו בשיחת טלפון משפט שעירער אותו, מבלי בכלל לשמוע את כל הסיפור. כועסת על עצמי שביקשתי שיפנה אליה מלכתחילה בבקשה להפגש עם שנינו.
אני יודעת שאין לי מה לעשות אלא להמתין, אבל חוסר ידיעה מטריף אותי. מעולם לא היה בינינו נתק שכזה. האם יש אופציה אחרת? האם כדאי לעשות צעד?

הקשר שלכם צמוד מדי לגירושים שלו

הודעהפורסם: 25 פברואר 2017, 05:12
על ידי דורית כהן
שמש יקרה, סליחה על העיכוב בתשובה שלי) בתור אישה שעברת בעצמך גירושים, את מן הסתם מבינה ואף תיארת עד כמה קשה לבן הזוג החדש שלך שגירושיו עדיין כה טריים. הוא בשיא הכאב הרגשי שלו והאבל שלו על פירוק המשפחה. כמו כן כתבת שלא הוא היה היוזם לגירושים שלו, אלא אישתו. כלומר זה משהו שנעשה לו, והוא הנפגע. 
במצב כזה אדם הינו רגיש ביותר ולא יהיה נכון עבורו לקבל החלטות גורליות. עליו להסתגל למצב, להתחזק, להיעמד על רגליו הוא. 
עלייך להביא בחשבון שיש ככל הנראה עוד תכנים ועוד רגשות ועוד חששות שקיימים אצלו אשר הוא לא הביא לשיחות איתך. אולי בגלל שהוא לא סומך על עצמו שיוכל לעמוד בעוד פרידה. אז יתכן שיש דברים שמפריעים לו יותר מכפי שאת יודעת ויכולה לנחש, אבל הוא לא אמר לך אותם כדי לא לייצר קונפליקט ביניכם. למשל התלונות שלך שהוא לא מספיק מראה רגש או תשוקה, יכול להיות זה עובד עליו קשה.

בנוסף יתכן שיש עוד תכנים שעליהם הוא משוחח עם הפסיכולוגית שאת לא יודעת על קיומם.
מן הסתם כלפיה הוא מציג דברים שהוא לא מסוגל להגיד אותם לך, כך שהיא מקבלת ממנו את התמונה היותר שלילית בנוגע למערכת היחסים שלכם. 

כך שכנראה מה שהיא אמרה לו וכיוונה אותו - יושב על דברים שלא ידועים לך. 
בכלל קשר שמתחיל כל כך צמוד לגירושים - ידוע שלא הכי בריא להתבסס עליו ולראות בו את הקשר המציאותי והנכון. 
לדעתי עלייך להיות פסיבית כאן. אם הוא יגיע למסקנה שאת חסרה לו שהוא כן אוהב אותך ושאת מתאימה לו - הוא כבר ייצור קשר. 

Re: פרידה- מה עם הילדים?

הודעהפורסם: 06 אוקטובר 2019, 17:12
על ידי דנה
שלום רב,
הייתי בזוגיות פרק ב' שנתיים וחצי. הרחקתי, ועברתי לגור איתו ועם הבן שלי (שאז היה בן שנתיים ). כעת, נפרדנו. חזרתי לעיר מגוריי. הילד בן 4 שנים וחצי. פרודים מזה כשלושה חודשים. הילד שואל מידי פעם מתי יראה אותו. אשמח לתגובה כיצד להסביר לילד את המצב.
תודה רבה!

Re: פרידה- מה עם הילדים?

הודעהפורסם: 06 אוקטובר 2019, 17:30
על ידי דנה
שלום רב,
הייתי בזוגיות פרק ב' שנתיים וחצי. הרחקתי, ועברתי לגור איתו ועם הבן שלי (שאז היה בן שנתיים ). כעת, נפרדנו. חזרתי לעיר מגוריי. הילד בן 4 שנים וחצי. פרודים מזה כשלושה חודשים. הילד שואל מידי פעם מתי יראה אותו. אשמח לתגובה כיצד להסביר לילד את המצב.
תודה רבה!