בת זוג בעייתית שנורא קשה לי לשחרר

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

עליך לבדוק את הצורך שלך להיות גיבור ומציל

הודעהעל ידי דורית כהן » 14 אפריל 2019, 04:13

אריאל היקר, ראשית אתה כותב נהדר! אמנם זה היה מאד ארוך, אבל מרתק ומנוסח בצורה מאד ברורה. 
ועכשו לעניין: אני לגמרי מסכימה עם "טעות" ועם "אחת". מדובר באישה עם בעיית אישיות רצינית ביותר, לצערי. קרו לה דברים קשים בחיים, אשר יותר ויותר מקשים עליה לחשוב בצורה חיובית על עצמה ועל בני אדם אחרים. זהו נזק מצטבר, שמתקבע יותר ויותר ככל שהיא באינטראקציה עם אנשים. כי גם האהבה הגדולה שהיתה ביניכם הפכה בסופו של דבר להתנסות שלילית עבורה, שתקטין עוד יותר את אמונתה בגברים.וכך היא צוברת חוויות שהיא רואה אותן בצורה שלילית ומאיימת, ונעשית עוד יותר חשדנית וזהירה, ומאמינה בעצמה עוד פחות. זהו מעגל קסמים זדוני שברוב המקרים אפילו בעזרת טיפול פסיכולוגי עמוק מאד קשה להשתחרר ממנו.
אני מציעה לך - קח את הזמן. זו היתה אהבה עמוקה וחזקה, ולא קל להכניס מישהי חדשה אל ליבך. קבל זאת בסבלנות. זה הכי טבעי שאתה חושב עליה ומתגעגע. כאשר הייתם יחד היא "תפסה" המון מסדר היום שלך וממחשבותיך ולוקח זמן להתרגל שהיא כבר לא פונקציה בחיים שלך. 

אבל יש משהו חשוב שעליך לעשות: כדאי לך לבדוק את עצמך: למה נשאבת לקשר עם בחורה כל כך בעייתית? מה יש בך שזקוק להרגיש "מציל" או גיבור או מיוחד? כלומר, גם אצלך יש נטייה לחפש מישהי שתענה לצרכים האלו שלך, ואז אתה עלול שוב ושוב להישאב למערכות יחסים שאינן שוויוניות, בהן אתה תרגיש מנוצל. אתה יכול לעשות את הבדיקה העצמית הזאת במסגרת של טיפול פסיכולוגי.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

בת זוג בעייתית שנורא קשה לי לשחרר אריאל
06 אפריל 2019, 19:43
Re: טעות
07 אפריל 2019, 11:46
Re: אחת
07 אפריל 2019, 14:57
עליך לבדוק את הצורך שלך להיות גיבור ומציל דורית כהן
14 אפריל 2019, 04:13
Re: אריאל