דיכאון

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

מהפכה יסודית בגישה של שניכם לסקס

הודעהעל ידי דורית כהן » 02 יוני 2019, 05:26

יקי היקר, נראה לי שמן ההתחלה היה ביניכם פער גדול ברמת הצורך ובמידת ההנאה מסקס, והפער ההתחלתי רק הלך וגבר. 
כתבתי על כך בהמון תגובות...אצל רוב הנשים סקס מקושר להרבה מאד נושאים אחרים, ואילו אצל רוב הגברים סקס עומד בפני עצמו. אישה מתחברת למיניות שלה בצורה רגשית. זה אומר שכאשר היא מרגישה אהובה, מחוזרת, מוחמאת, אבל גם שמכבדים את רצונותיה ועושים למענה דברים שחשובים בעיניה (כמו - להגיע מוקדם מן העבודה, לשחק עם הילדים, להיות שותף במטלות הבית, לשמור על אסתטיקה אישית ועוד ועוד ציפיות ודרישות שיש להרבה נשים...) - זה משפיע (תופתע לשמוע) על ההתעוררות המינית שלה.

ואם אתה עורך לה "שיחות מוטיבציה" ומתלונן על מיעוט הסקס ועל איכותו הירודה של הסקס, זה גורם לכך שנוצרות לה תחושות אשמה סביב כל הנושא, חשש מעוד שיחות כאלו, ועד מהרה סקס בשבילה הופך להיות במקום חווייה של עונג חופשי ומשוחרר, כפי שאתה חולם עליו - למטלה שהיא חייבת למלא, אחרת היא תקבל שטיפה ותלונות וזעם והתחשבנויות מכיוונך. ברור שאם היא עושה זאת מתוך ריצוי, בתור מטלה - היא לא תיהנה מכך. תוסיף לכך את איכות הסקס ביניכם: במידה והיא לא נכנסת לכך מבחינה רגשית וגופנית, יתכן שהיא גם חווה כאב, או אי נעימות, ורק רוצה שזה ייגמר הכי מהר שאפשר. אז גם איכות הסקס היא משהו שצריך לברר אותו בשיחה גלוייה.

מה עושים???
אני חושבת שניתן לשנות את הדינמיקה שתיארתי עכשו רק עם עזרה חיצונית. ראשית צריך להכיר (זה מול זו, בשיחה גלוייה) בכל האלמנטים שכתבתי כאן, ואז לחשוב ביחד איך גורמים למהפכה בתחום הזה. לדעתי כל עוד סקס מהווה דרישה שיש עליה סנקציות אם היא לא נענית לך (סנקציות גלויות ונסתרות) - אין סיכוי שהדינמיקה הזאת תשתנה. נדרש לעשות כאן מהפכה יסודית בכל הגישה של שניכם לסקס. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580דיכאון יקי
27 מאי 2019, 16:30
Re: . שי שי
28 מאי 2019, 07:14
מהפכה יסודית בגישה של שניכם לסקס דורית כהן
02 יוני 2019, 05:26

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Google [Bot]