ממורמרת

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.

מה יכול לקרות בייעוץ זוגי?

הודעהעל ידי דורית כהן » 10 פברואר 2021, 09:09

אורנה יקרה, מסכימה איתך ועם "מישהו שמבין", שהחיים במצב המתואר של הזוגיות של כל אחד מכם הם קשים ומייסרים ברמה יומיומית.

זה נובע בין היתר מכך שלכל אחד מבני הזוג יש ציפיות מן הקשר, והוא נשאר מתוסכל כל הזמן. יש להניח שגם בני הזוג של שניכם מתוסכלים ולא מאושרים.

לפעמים כמה פגישות של ייעוץ זוגי מאפשרות לשים דברים על השולחן, להבין מה מקור התיסכולים, להבין שיש דפוסי התנהגות וחשיבה שמנציחים את המצב הקיים לאורך שנים ולהחליט לשנות אותם: בהתחלה זה קצת מוזר ומלאכותי, אבל ככל שמתמידים יותר בשינוי הדפוסים, רואים תוצאות ממש מהר. לפעמים אני מרגישה בעבודה שלי כאילו יש מולי קרחון עתיק והוא מתחיל להינמס לנגד עיני.

כל אחד מבני הזוג בודק את עצמו, מקבל פידבקים מבן הזוג (וגם ממני, בתור אדם נייטראלי שנפגש כבר עם המון זוגות וראה שזה יכול להצליח).
ואז כל אחד לוקח אחריות על עצמו ועובד על דפוסים מסויימים כדי לשנות אותם. תתפלאו כמה מהר יכולה האווירה הזוגית להשתנות.

ואם לא פונים לייעוץ זוגי, אני חושבת שלהישאר במערכת יחסים רעילה זה מסוכן לבריאות הנפשית והגופנית שלכם.
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

ממורמרת אורנה
01 פברואר 2021, 02:18
Re: מישהו שמבין
01 פברואר 2021, 17:21
Re: ממורמרת אורנה
02 פברואר 2021, 00:32
מה יכול לקרות בייעוץ זוגי? דורית כהן
10 פברואר 2021, 09:09

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"