איך מחזירים תשוקה??

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

עליך לעשות לעצמך "בדק בית", בחן את עצמך

הודעהעל ידי דורית כהן » 18 מרץ 2019, 05:43

איציק יקר, כאשר אני קוראת את דבריך, ההתרשמות שלי היא שאתה רואה באישה "אובייקט" ומצפה שהיא תגרה אותך ותעורר את התשוקה שלך. אם היא לא מצליחה לעשות זאת, כמו אישתך, אתה עובר הלאה. שים לב: אתה פנית לנשים שזה המקצוע שלהן לגרום לך לתשוקה מינית. לשם כך הן מתלבשות, מתאפרות, שמות בושם מסויים, וכל ההתנהגות שלהן היא פתיינית ופלרטטנית. אישתך אינה כזאת, מן הסתם. אתה הרגלת את עצמך לצרוך את ה"סחורה" המסויימת הזאת ואתה ממשיך לחפש את האובייקט הפתייני הזה גם באישתך.

אני מציעה לך "להחליף דיסקט" ולחפש ביחסי המין עם אישתך אתגרים חדשים. למשל אתגר את עצמך להיות מאהב מדהים! כזה שאי אפשר לעמוד בפניו! שיודע איך לפתות אותה, איך לענג אותה...האם חשבת על איכות יחסי המין שלך איתה? עד כמה היא נהנית? מה היא אוהבת? מה הפנטזיות שלה? בדוק את עצמך, עד כמה אתה טיפוס ש"לוקח" בסקס לעומת טיפוס ש"מעניק"?
סקס הינו גם מיומנות שצריך ואפשר להתפתח בה. יתכן שאישתך החלה את היחסים שלכם במצב לא מפותח, התחלתי, ואם אתה לא היית פרטנר טוב שמשקיע בה וחושב על הצרכים שלה ומלמד אותה בסבלנות כל מיני דברים - יש סיכוי גדול שהיא פשוט לא נהנית מן הסקס איתך וזה מכבה את שניכם. מציעה שתיקח אחריות ותבדוק את עצמך ואת הגישה שלך ואת ההשקעה שלך בתחום הזה. 

כיוון אחר לגמרי הוא לשאול את עצמך איך מערכת היחסים שלכם בשאר התחומים? כי בני זוג שחיים יחד נתקלים זה בזו בהמון מימשקים שיש בהם חילוקי דעות ופערים והתחשבנויות, כל אלו יוצרים מתחים. ואז כאשר אתה מרגיש התעוררות מינית ומסתכל על אישתך שבדיוק לפני רגע גערה בך או התלוננה על משהו - זה מאד לא מפתה להתקרב אליה...כלומר בזוגיות מתמשכת צריך להתאמץ על בניית התקרבות רגשית מעבר לפערים ולויכוחים. זה אתגר בוגר ורציני שכל הזוגות נדרשים לעמוד בו, ואצל רבים האווירה הקרבית הורסת במהירות את התשוקה המינית. 
בהקשר הזה נדרש לעבוד על שינוי האווירה והתקשורת ביניכם, לפני שבכלל נוגעים באיכות הסקס. 

מעבר לתקשורת מקרבת, שאל את עצמך עד כמה אתה קשוב לצרכים של אישתך בשאר התחומים? האם אתה תומך בה בדברים שחשובים לה? (לא קשור לסקס). כי במערכת יחסים מלאה, כמו שיש לך עם אישתך, הכל נכנס והכל משפיע. ואם היא מרגישה חוסרים ממך בתחומים שחשובים לה, כמו עזרה בבית, כמו פרנסה, כמו לשחק עם הילדים, ועוד ועוד - הרצון שלה להתקרב אליך הולך ויורד...
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580איך מחזירים תשוקה?? איציק
11 מרץ 2019, 21:48
עליך לעשות לעצמך "בדק בית", בחן את עצמך דורית כהן
18 מרץ 2019, 05:43
Re: צודקת בכל מילה איציק
18 מרץ 2019, 08:16

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: אין משתמשים רשומים