כשאת חולה..

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

3 הסברים אפשריים

הודעהעל ידי דורית כהן » 05 מאי 2019, 05:12

גאיה יקרה, אני מקווה שכבר החלמת מאז שכתבת את הפנייה שלך...אבל לעצם העניין: הביאי בחשבון שכל עוד את לא מבקשת ממנו לבוא אליך, לעזור לך, להיות איתך - כלל לא בטוח שהוא מבין שזה רצונך. אסביר לך למה: יש אנשים - בעיקר גברים - שכאשר הם חולים הם מעדיפים להתרחק מחברה ולטפל בעצמם. לא נעים להם שטורחים סביבם. (אבל שיהיה ברור שיש גם גברים שבדיוק ההיפך...)
אז יתכן שהוא שייך לגברים מן הסוג הראשון, ויתכן שהוא פשוט לא חושב על האפשרות שאת זקוקה לחברתו ולתמיכה שלו. במקרה הזה יהיה עליך לבקש ממנו להגיע ולתמוך. אבל לא לבקש בצורה "פולנייה" - מלווה בתלונה, אלא בצורה ישירה. להגיד לו שכאשר את חולה את כן זקוקה לנוכחותו.
אפשרות שנייה היא שהוא מכיר את עצמו והוא לא טוב בטיפול ותמיכה, אז הוא נמנע ממצבים מסוג זה. במקרה הזה נסי לתת לו הנחיות מפורטות מה הוא יכול לעשות כדי לעזור לך. 
אפשרות שלישית היא שהוא לא מספיק אוהב אותך ורואה בך בת זוג רק לבילויים ולכיף. במקרה הזה אתם צריכים לעשות שיחת תיאום ציפיות. 
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580כשאת חולה.. גאיה
30 אפריל 2019, 13:44
3 הסברים אפשריים דורית כהן
05 מאי 2019, 05:12

חזור אל פורום "זוגיות במשבר"

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Google [Bot]