זמן פנוי

ברוכים הבאים לפורום "זוגיות במשבר"!
אתם מוזמנים לכתוב שאלות מפורטות בתחום הזוגיות, משברי זוגיות, טיפול זוגי, בגידות, חשק מיני וכד'.
תוכלו גם להגיב לשאלות ולפוסטים של שאר המשתתפים. אנא תנו כותרת לכל פוסט חדש, ואל תשכחו לשרשר תגובות נוספות שלכם כהמשך לפוסט הראשון, כדי שתיווצר המשכיות. אשתדל לענות על כל שאלה בהקדם.
חשוב לדעת שהתשובות באתר אינן תחליף לייעוץ זוגי מקצועי, וכל מי שפונה עושה זאת על אחריותו בלבד.
אנא סמנו אם אתם מעוניינים לקבל הודעה למייל שלכם על קבלת תגובה לפוסט שלכם

בנעימות, סבלנות ובהדרגה

הודעהעל ידי דורית כהן » 16 ינואר 2020, 08:08

דנה היקרה, אני מסכימה מאד עם "תכלת". משהו בהתנהלות שלך כל השנים איפשר את מה שקורה כיום. ההשערה שלי היא שאת אדם שוחר שלום ושלווה, ונמנעת מעימותים. חלק ממבנה אישיות שכזה הוא שאת לא משמיעה את קולך ולא מבקשת דברים לעצמך ולא נכנסת לויכוחים אלא סופגת ובולעת.
הבעייה היא שכאשר משאירים מירמור כזה בבטן, זה יוצר מרחק ביניכם.
בנוסף, כאשר הוא מתרגל לעשות מה שבא לו בשבתות, הוא מחפש לעשות דברים שכיף לו איתם, ובהדרגה מתמכר להם, זה עושה לו טוב, והוא לא ירצה לוותר עליהם.

אני מאמינה שיש דרך להגיד לו מה הרצונות והצרכים והתקוות שלך, מבלי להיכנס לריב ולעימות.
שתפי אותו מה היית רוצה, מה חשוב לך, ותשאלי אותו מה הוא חושב ומה מתאים לו. תקשיבי למה שהוא אומר וכך תביני מה חשוב לו וכמה גמישות יש אצלו אם בכלל.
צריך להגיע למידתיות. לא לבצע מהפכה. לא לאסור עליו.
אבל כן להציע פעילות זוגית מתוכננת ולהתאמץ שהיא תצליח. לאט ובהדרגה לתכנן ולהכניס יותר פעילויות משותפות.
סוג של שינוי איטי, הדרגתי, וממש לא "ליישר לו את הצורה"...להראות לו בדרך חיובית וסבלנית שאפשר גם פעילויות
זוגיות בשבת.
בהצלחה!
דורית כהן
פסיכולוגית, יועצת זוגית
054-4438580

זמן פנוי דנה
12 ינואר 2020, 09:07
Re: יערה
12 ינואר 2020, 10:57
Re: דנה
12 ינואר 2020, 12:59
Re:לדנה תכלת