.אני פסיכולוגית, יועצת זוגית, ומטפלת זוגית. עוסקת כ – 20 שנים בתחומים השונים של טיפול זוגי. בהשכלתי – בוגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה. (מ.ר. 4470 ברשימת הפסיכולוגים במשרד הבריאות).
דורית כהן, פסיכולוגית ויועצת זוגית

מבחינת סגנון העבודה שלי כיועצת זוגית, אני יחסית אקטיבית בזמן השיחה (לא רק מהנהנת בראשי…). אני מלמדת כלים שונים בתקשורת בין אישית ובבניית האינטימיות הרגשית והגופנית. אני גם משתפת מתוך חיי האישיים כאשר אני מוצאת שזה רלבנטי.

יועצת זוגית – תחילת תהליך הטיפול

כיועצת זוגית אני תמיד מתחילה את תהליך הטיפול הזוגי  בפגישה ארוכה ויסודית. ראשית – היכרות עם בני הזוג, אני מקשיבה וקולטת את החוזקות שלהם כבני אדם וכזוג. במקביל אני לומדת את  הבעיות שלהם. אני גם משוחחת עם כל אחד מהם בנפרד.

כבר בפגישה הראשונה אני עושה מאמץ גדול להעלות את בני הזוג על מסלול של שינוי חיובי. זה קריטי בעיני לטעת בהם תקווה והבנה שניתן לצאת מן המשבר. לרוב הם יוצאים מן הפגישה הראשונה במצב הרבה יותר טוב. כלומר גם הבנה מה השתבש וגם הידיעה שהם הצליחו ללמוד כלי חדש או עיקרון חשוב אשר יעזור להם להתחיל את השינוי באופן מיידי ומעשי.

בפגישות הבאות בוחנים יחד איך היה היישום של הכלים, ומדייקים אותם טוב יותר. לאורך התהליך יש גם נפילות וחזרה לדפוסים ישנים והרסניים, אבל כאשר מביאים את הדברים האלו למפגש הטיפול הזוגי, אנחנו מגלים ביחד שניתן ללמוד מן הטעויות אפילו עוד יותר ולהרוויח מהן, ועוד יותר מכך – לראות איך מתגברים בצורות טובות יותר על משברים שעוד יהיו.

יועצת זוגית ופסיכולוגית עם גישה קצת אחרת

כמטפלת זוגית, בתהליך העבודה עם הזוגות, אני בוחנת תחילה עם בני הזוג מה לא עובד עבורם בזוגיות.   אני מבררת מה מפריע ומה חסר. בודקת מה ניתן לעשות בתוך הזוגיות כדי שכל אחד משניהם ירגיש יותר טוב. חשוב לי שכל אחד מבני הזוג יהיה מסוגל להתרווח, ויהיה גם נאמן לצרכיו הוא ולנטיות ליבו.

הזוגות מתאמנים בתקשורת חיובית, מכבדת וידידותית יותר. זה קורה כבר בפגישה הראשונה של הייעוץ הזוגי. במקביל הם מתחילים לשחרר מרחב מחיה, קבלה וחופש.

אני עובדת עם כלים מתחום הפסיכולוגיה החיובית וגישת המובחנות.  הפסיכולוג האמריקאי דייויד שנארש, מאד השפיע עלי. הוא מטפל זוגי מפורסם, אשר גם ביקר בישראל פעמיים והעביר כאן סדנאות לאנשי מקצוע, בהן השתתפתי.

ככל שהטיפול הזוגי מתמשך – בני הזוג חווים צמיחה והתפתחות אישית. האווירה בבית  משתפרת, וברוב המקרים גם הילדים עוברים שינוי חיובי. ידוע שכאשר יש בעיות רציניות בזוגיות עלול אחד או יותר מן הילדים במשפחה לפתח בעיות רגשיות חמורות. דגש חשוב נוסף הוא על זיהוי הצרכים החשובים לכל אחד. אני עובדת עם הזוגות על רגישות והתחשבות. איך לבוא אחד לקראת השני מתוך בחירה, בלי להרגיש "פראייר" או "שפוט"!

חשוב לציין שאינני מטפלת בהפרעות נפשיות. אני עוסקת בהדרכה וייעוץ זוגי לאנשים בריאים בנפשם הזקוקים לעזרה, כמו כל אחד מאיתנו, בזמן זה או אחר בחיים…

נסיון מקצועי מצטבר

במהלך השנים צברתי נסיון רב בתחומים שונים של הפסיכולוגיה, ביניהם  ייעוץ אישי, הדרכת הורים ומורים. הייתי ממייסדי מרכז הגישור "נאמנים" (ממרכזי הגישור הראשונים בארץ). שם לימדתי ועסקתי בגישור משפחתי ועיסקי במשך כחמש שנים.

החל משנת 2004 אני מתמקדת בייעוץ לזוגות, בכל ההיבטים והשלבים של זוגיות – טרום נישואין, זוגיות צעירה וזוגיות מתמשכת ומבוגרת, לרבות זוגות חד מיניים.

בשנים האחרונות השתתפתי בקורסים שונים וביניהם בנושאי בודהיזם, טנטרה וחקר המוח. אני לוקחת כלים ותובנות מתחומים אלו אל תוך התהליך הטיפולי עם הזוגות איתם אני עובדת.

הקמתי וניהלתי בשנים 2005 עד 2013  את פורום "יחסים, זוגיות ונישואין" בפורטל הבריאות של BeOk.

בתור יועצת זוגית הרבה רוצים לדעת האם אני נשואה? כן, שנים רבות, ואני אמא ל 3.

אשמח לשוחח אתכם טלפונית (רק אני עונה על הטלפון הזה) ולענות על שאלות לגבי תהליך הייעוץ, המחיר ואפשרויות קביעת פגישה עבור טיפול בזוגיות.

הזמן הטוב ביותר להתקשר אלי הוא בין השעות 15-17 (ברוב הימים)  054-4438580

טיפול זוגי במרכז ובשרון

כפר סבא – רח’ זמיר 2, “בית בכפר” (מתחם עיסקי) קומה מינוס אחד. (צמוד לקאנטרי קלאב), חנייה חופשית בשפע. שעות הקבלה בכפר סבא גמישות, בין תשע בבוקר לתשע בערב. אפשרות לפגישות בימי שישי.