יועצת זוגית דורית כהןאני פסיכולוגית, יועצת זוגית, מתמחה בנושא טיפול זוגי במרכז, בוגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה. (מ.ר. 4470 ברשימת הפסיכולוגים במשרד הבריאות). במהלך השנים צברתי נסיון רב בתחומים שונים של הפסיכולוגיה, ביניהם – ייעוץ זוגי בתל אביב, ייעוץ פרטני, הדרכת הורים ומורים. תחום אחר בו התמחיתי ואף לימדתי היה גישור משפחתי ועיסקי במסגרת מרכז הגישור “נאמנים” אותו הקמתי בשנת 1999.

החל משנת 2004 אני מתמקדת בייעוץ לזוגות, בכל ההיבטים והשלבים של זוגיות – טרום נישואין, זוגיות צעירה וזוגיות מתמשכת ומבוגרת, לרבות זוגות חד מיניים.

בשנים האחרונות השתתפתי בקורסים שונים וביניהם בנושאי בודהיזם, טנטרה וחקר המוח, ואני לוקחת כלים ותובנות מתחומים אלו אל תוך התהליך הטיפולי עם הזוגות איתם אני עובדת.

הקמתי וניהלתי בשנים 2005 עד 2013  את פורום “יחסים, זוגיות ונישואין” בפורטל הבריאות של BeOk.

מזה 13 שנים (!) אני מנהלת את פורום הייעוץ הזוגי הפעיל באתר שלי.

יועצת זוגית ופסיכולוגית עם גישה קצת אחרת:

כמטפלת זוגית, בתהליך העבודה עם הזוגות, אני בוחנת תחילה עם בני הזוג מה לא עובד עבורם בזוגיות (מה מפריע ומה חסר) ומה ניתן לעשות בתוך הזוגיות כדי שכל אחד משניהם ירגיש יותר טוב, יהיה מסוגל להתרווח, ויהיה גם נאמן לצרכיו הוא ולנטיות ליבו. חלק מן העבודה הוא ביצירת תקשורת טובה יותר, ובמקביל מתחילים לשחרר מרחב מחיה, קבלה וחופש, איפה שאנחנו רואים יחד שאין מספיק.

כל התהליכים האלו מאפשרים צמיחה והתפתחות של כל אחד משני בני הזוג. דגש חשוב נוסף הוא על זיהוי הצרכים החשובים לכל אחד ולמידה איך להתחשב ואיך לבוא אחד לקראת השני מתוך בחירה, בלי להרגיש “פראייר”!

מבחינת סגנון העבודה שלי כמטפלת זוגית, אני יחסית אקטיבית בזמן השיחה (לא רק מהנהנת בראשי…), מלמדת כלים שונים בתקשורת בין אישית ובבניית האינטימיות הרגשית והגופנית. אני גם משתפת מתוך חיי האישיים כאשר אני מוצאת שזה רלבנטי.

חשוב לציין שאינני פסיכולוגית קלינית, ואינני עוסקת בטיפול בהפרעות נפשיות, כי אם בהדרכה וייעוץ לאנשים בריאים בנפשם הזקוקים לעזרה, כמו כל אחד מאיתנו, בזמן זה או אחר בחיים…

 ובנימה אישית יותר, אני נשואה 36 שנים, ויש לי שלושה ילדים (שהספיקו כבר לגדול).

אשמח לשוחח אתכם טלפונית (רק אני עונה על הטלפון הזה) ולענות על שאלות לגבי תהליך הייעוץ, המחיר ואפשרויות קביעת פגישה!

הזמן הטוב ביותר להתקשר אלי הוא בין השעות 15-17 (ברוב הימים)  054-4438580

ייעוץ זוגי במרכז:

תל אביב – רח’ פנחס רוזן 43 שיכון דן, חנייה חופשית בחניון “כיתן”

כפר סבא – רח’ זמיר 2, “בית בכפר” (מתחם עיסקי) קומה מינוס אחד. (צמוד לקאנטרי קלאב), חנייה חופשית בשפע. שעות הקבלה בכפר סבא גמישות, בין תשע בבוקר לתשע בערב. אפשרות לפגישות בימי שישי.