דעיכת האהבה והתשוקה

אנחנו בוחנים כל הזמן את הזוגיות שלנו ומאוכזבים ממנה, לעומת חלומותינו מתחילת הדרך.
הדעיכה האיטית של אהבה, אינטימיות, מין ותשוקה בתוך הזוגיות שלנו מעיקה עלינו ומדאיגה. הבעייה היא לא רק כיצד לשמר את האינטימיות בתוך חיי הנישואין, אלא גם איך לעצור את בני הזוג מלחסל אותה. בעצם רוב הזוגות מתקשים לשאת אינטימיות ביניהם לאחר תקופה מסויימת ביחד, ועסוקים בלהדוף אותה ולצמצם אותה.

אהבה מחוץ לנישואין

חלקנו מחפשים אהבה מחוץ לנישואין, ולעיתים אנו משתמשים כלפי עצמנו וכלפי אנשי אמוננו בביטוי “אני בתחושת מחנק בתוך הזוגיות”. מהו אותו מחנק? זה מתחיל מן התחושה שאני לא יכול לבטא את עצמי בחופשיות, להרגיש שיש לי המרחב להיות מי שאני, להגיד מה שאני באמת רוצה להגיד, לעמוד על מה שחשוב לי ולא לוותר כל הזמן מתוך חרדה לתגובה הידועה מראש של בן זוגי. מציאת אהבה חדשה משחררת בנו מישהו שחיכה הרבה זמן לצאת לאור, ואנו מאושרים איתו וחוגגים את החופש ואת הקבלה הזאת.

אבל…האם לא אלו הן התחושות שאנחנו כמהים שיהיו לנו עם בני הזוג שלנו?

שאלות נוקבות

בעומק ליבנו, אנחנו שואלים את עצמנו שאלות נוקבות, ומעיזים להביע משאלות.

האם אוכל אי פעם להרגיש כלפיה אותה אהבה סוחפת כמו בתחילת יחסינו?
אני רוצה לחזור ולהרגיש  את התחושה המופלאה של הינמסות בין זרועותיו…
אני רוצה פעם אחת לפחות לחוות אינטימיות אמיתית עם בן זוגי…
אני רוצה להרגיש חופשי להיות מי שאני באמת על ידה, בלי לחשוש מתגובתה…
אני רוצה להיות מסוגלת לגלות את עצמי ולנסות דברים חדשים ולדעת שהוא בעדי…
האם אני  (בגיל  x…)  עברתי  כבר את  השיא מבחינת התפקוד המיני ועכשיו אני יכול לצפות רק לירידה מתמשכת?
אני רוצה שהמין  בינינו יהיה פראי, מלא תשוקה, ויימשך יותר מעשר דקות…
אני רוצה שנהיה מסוגלים לשוחח בכיף על כל דבר בעולם, במקום לשבת זה ליד זו בשתיקה…

ממשבר זוגיות לצמיחה אישית וזוגית

הנכונות להתמודד עם השאלות והתהיות האלו יכולה לקחת אתכם לתהליך של בניית זוגיות שתהיה אפילו מעבר לכל הציפיות:

בני זוג יכולים להשתמש במשבר על מנת לצמוח. צמיחה אישית מתרחשת ע”י התבוננות אמיצה אל תוכן ומשמעות המשבר, והיאחזות במה שחשוב לכל אחד מבני הזוג, אפילו אם זה כרוך בהתנגדויות. תנאי נוסף לצמיחה הוא היכולת להתמודד באופן עצמאי עם החרדה אשר מתלווה להתנגדויות הללו, ולמצבים חדשים ומקומות בלתי מוכרים בזוגיות טובה בפרט ובחיים בכלל. התהליך הזה מאפשר לכל אחד מבני הזוג להרגיש שלם ועצמאי, ולהתחיל לאהוב את עצמו קודם כל.

התשוקה חוזרת

כבר תוך כדי התהליך מתחילים בני הזוג  לגלות בין היתר גם את הפוטנציאל המיני שלהם, ולהחזיר את התשוקה והאינטימיות ליחסיהם. בהמשך, כאשר כל אחד עומד איתן ויציב על רגליו הוא, סומך על עצמו ויודע שבן זוגו איתן ויציב אף הוא – מן המקום הזה יוצאת הזוגיות לדרך חדשה. כי כל אחד מבני הזוג מרגיש שהוא יכול להביע את רצונותיו ורעיונותיו בחופשיות, ללא חשש, ושני בני הזוג מעיזים להתנסות בחוויות חדשות המעשירות את כל אחד מהם ואת הזוגיות החדשה, שנוצרה מאותו אומץ ראשוני להתבונן אל תוך המשבר וללמוד ממנו על עצמם.